Saaremaa traagiline õnnetus pani tegutsema. Teatajate abil tabas politsei neli purjus juhti

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Copy
Ühel juhul püüdis purjus juhist teatanud inimene takistada joobnul sõitmist sellega, et peitis auto võtmed ära. Paraku olid purjus inimesel varuvõtmed.
Ühel juhul püüdis purjus juhist teatanud inimene takistada joobnul sõitmist sellega, et peitis auto võtmed ära. Paraku olid purjus inimesel varuvõtmed. Foto: Liis Treimann

Pärast purjus juhi süül Saaremaal juhtunud traagilist liiklusõnnetust on politseinikud hakanud ka Viljandimaal saama varasemast sagedamini teateid joobekahtlusega juhtide kohta. Nädala kahe esimese päevaga tabas politsei sel moel rooli tagant neli purjus inimest.

Viljandi politseijaoskonna patrullitalituse juht Silver Simuste nentis, et kui tavaliselt teatavad Viljandimaa inimese korravalvuritele joobekahtlusega juhtidest mõnel korral nädala vältel, siis selle nädala kaks esimest päeva tõid kuus sellist teadet. Neist neljal juhul tuvastati sohvril joove.

Simuste tõdes pressiteate vahendusel, et politsei ja inimeste koostöö on äärmiselt tähtis, et liikluses oleks kõigil turvalisem. "Julgustame inimesi samas taktis jätkama," ütles ta. "Seda enam, et kriitilised ajad nagu nädalavahetused, palgapäevad ja pühad toovad selliseid rikkumisi kaasa tunduvalt rohkem kui praeguse rahuliku nädala alguses."

Kahel juhul Viljandimaal politseile joobes juhist teatanud inimesed tunnistasid, et tegelikult on sama joobes juhiga häda olnud varemgi, kuid siis pole nad politseile sellest teada andnud. Teatajad on lootnud, et ehk midagi hullu ei juhtu.

"Saaremaa traagika puudutas aga sügavalt kõiki," nentis Simuste. "On tunda, et jää hakkab vaikselt pragunema nii, et ka kõige lähedasemad inimesed ei jäta autorooli istunud joobes juhti nii lihtsasti enam saatuse hooleks. Sekkutakse ja helistatakse numbril 112."

Muret tuntakse ka edasiste suhete pärast, kuid politsei rõhutab, et joobes juhist teatanud helistajale garanteeritakse anonüümsus.

Üks sel nädalal Viljandimaal joobes juhist teatanud inimene sekkus ja peitis võtmed ära. Joobes isikul olid aga varuvõtmed ning ta läks ikkagi sõitma. Võtmete peitja ei löönud aga käega ning helistas abi saamiseks 112. Patrull peatas auto ja kõik jäid terveks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles