Aasta preemia kandidaatide seas on nii rahvatantsuõpetaja kui kergejõustikuselts
Kell 10.45 lisatud parandus

Möödunud aastal sai Viljandi linna aasta preemia Park hotell. Pildil hotelli juht Kristjan Saar.

FOTO: Marko Saarm

Tänavusele aastapreemiale, mille pälvib Viljandi linnale olulise tähtsusega saavutus või tegu, tehti 11 ettepanekut kaheksa erineva isiku või teo tunnustamiseks.

Nagu on kirjas volikogu seletuskirjas, on Kalev Saarva esitatud kandidaadiks tubli töö eest huvikoolis noorte kitarristide õpetamisel ja kasvatamisel.

Kauaaegne rahvatantsuõpetaja Vaike Rajaste on aasta preemia kandidaat, sest ta oli 2019. aasta tantsupeo idee autor ja pealavastaja.

Kandidaadiks on esitatud Ugala lavastuse "Once" loominguline meeskond, kuhu kuuluvad Taago Tubin, Peeter Konovalov, Andre Maaker, Liisa Soolepp ja Raido Mägi. Seletuskirjas on välja toodud, et "Once'i" loominguline meeskond on suutnud  edukalt ühendada tundliku teatri ja muusikakeele ning liita selle populaarseks ja kunstiliselt tugevaks tervikuks.

Eleri Helimets on kandidaat pärimusmuusikateemalise XI erivajadustega inimeste laulu- ja tantsupeo korraldamise eest Viljandis.

Laur Kivistik on kandidaat Viljandi kunsti- ja kultuurielu rikastamise eest, sest asutas Viljandisse kõrgetasemelise eragalerii Rüki.

Viljandi Rotary klubi on esitatud kandidaadiks, sest selle eestvedamisel ja koos mitme Viljandi ettevõtte abiga ehitati Lasteparki pumprada, mis on laste ja noorte seas väga populaarne.

Cleveroni akadeemia kohta on seletuskirjas välja toodud, et Eestis on vähe ettevõtteid, mis suudavad pakkuda kõrgkooli tasemel haridust uutele innovaatoritele, kuid just Cleveron võttis kätte ja lõi koostöös ettevõtluskõrgkooliga Mainor õppeprogrammi, mis loob tulevikuks häid ja vajalikke spetsialiste.

Viljandi kergejõustikuselts Sakala ja Tiit Aru on esitatud kandidaadiks, sest seltsi ja selle juhi töö tulemusena valmis korralik Paalalinna heiteväljak. Seletuskirjas on välja toodud, et koos Paalalinna kergejõustikuhalliga loob see nii täiskasvanutele kui ka noortele väga head võimalused aasta läbi treenimiseks ning seal saab korraldada ka võistlusi.

Aasta preemia saaja valib ja kinnitab volikogu. Laureaat saab 1500-eurose preemia ning Viljandi linna aukirja ja Viljandi linna teenetemärgi.

Preemia antakse üle 24. veebruaril Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud pidulikul kontsertaktusel Sakala keskuses.

15. jaanuaril kell 10.45 parandatud faktiviga. Cleveron lõi koos ettevõtluskõrgkooliga Mainor õppeprogrammi Cleveroni Akadeemia. Loo autor Alice Lokk palub vabandust.

Tagasi üles