Marek Mumm: inimesed on neid ümbritseva viletsuse suhtes pimedad

Viljandi päevakeskuse juhataja Marek Mumm leiab, et solidaarne hooldekodumaks aitaks siluda mitmeid probleeme eakate hoolduses. FOTO: Elmo Riig

Pea kaheksa aastat Viljandi päevakeskuse juhatajana töötanud Marek Mumm hindab nii Viljandi kui ka Eesti sotsiaalteenuste kvaliteeti olemasolevaid võimalusi arvestades üsna heaks, kuigi murekohti jagub. Peamiselt on puudu nii rahast kui töötajatest, lisaks vajaksid sotsiaalhoolekande süsteemis mitmedki asjad reformi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kroonilises alarahastatuses sipleva sotsiaaltöö ja hooldusteenuse kvaliteediga võib Marek Mummi hinnangul üldjoontes rahule jääda, kuigi inimeste soovid ja nõudmised on viimasel ajal suuremad, kui reaalselt on võimalik pakkuda. Ta toob näiteks, et kuna statsionaarse hooldekoduteenuse kuutasu on viimasel ajal tõusnud ligi tuhande euroni, käib meediast tihti läbi arvamus, et seda saaks ehk asendada koduteenus. See on praegu ka Viljandi päevakeskuse peamine pakutav teenus. Varjupaigateenus moodustab komplekssest sotsiaalhoolekandest ainult väikese osa.

27.11.2021 30.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto