K, 22.03.2023

Eelmisel aastal pandi Viljandis rohkem leibu ühte kappi kui üle-eelmisel

Triin Loide
, reporter
Eelmisel aastal pandi Viljandis rohkem leibu ühte kappi kui üle-eelmisel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandis abielluti mullu rohkem kui aasta varem.
Viljandis abielluti mullu rohkem kui aasta varem. Foto: TAAVI K

Viljandis sõlmiti 2019. aastal 140 abielu ehk 30 abielu rohkem kui 2018. aastal. Paari läksid siin nii viljandlased ja viljandimaalased ise kui ka mujalt Eestist pärit nõndanimetatud abieluturistid, kelle meelest Viljandi on ilus paik.

140 abielust 71 olid nii-öelda kabinetiabielud, mis sõlmiti perekonnaseisuametniku juures. Ülejäänud registreerimised leidsid suuremalt jaolt aset Viljandi raekoja saalis. Lisaks sellele käisid linnaametnikud inimesi paari panemas raekoja roosiaias, lossimägedes, pärimusmuusika aidas, aga ka koduaedades ja isegi keset Viljandi järve.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul näitab paaripanemiste arvu kasv, et Viljandi on abielu sõlmimiseks populaarne koht. «Need numbrid on mitmes mõttes rõõmustavad. Ühelt poolt abielluvad viljandlased ise rohkem ehk soovivad siin pere luua. Teisalt jõuab siia järjest enam nii-öelda abieluturiste, kes valivad Viljandi oma tähtsa sündmuse korraldamiseks linna ilu ja romantilise kuvandi pärast,» rääkis ta.

Viljandi linnavalitsus korraldab abielude sõlmimist alates 2018. aasta algusest, kui seni seda ülesannet täitnud maavalitsused töö lõpetasid. Lisaks linnaametnikele sõlmivad Viljandis abielusid notarid ja vaimulikud. Notarite juures sõlmitud abielude kohta linnavalitsusel andmeid pole. Vaimulikud viisid mullu läbi seitse abielutalitust.

Märksõnad
Tagasi üles