Odaviskaja Gedly Tugi teenis kaks Viljandimaa aasta sportlase tiitlit

Gedly Tugi.

FOTO: Erakogu

Viljandimaa Spordiliit andis eelmise aasta maakonna sportlaste valimisel Karksi-Nuia odaviskajale Gedly Tugile koguni kaks tiitlit. Tugi valiti nii aasta naissportlaseks kui noorsportlaseks neidude arvestuses.

Mullu 18-aastaseks saanud Tugi oli veel esmaspäeva hommikul nomineeritud vaid aasta noorsportlase tiitlile, kuid pärastlõunal otsustati tema kandidatuur üles seada ka naiste arvestuses. Sarnaselt kandideeris kahele tiitlile ka rühmvõimleja Keliis Lillemets.

Tugi võitis Euroopa 20-aastaste meistrivõistlustel pronksmedali ning tuli odaviskes Eesti täiskasvanute meistriks.

Meeste arvestuses kuulutati aasta sportlaseks kuulitõukaja Kristo Galeta, kes püstitas mullu Eesti rekordi. Kuulitõuke Eesti rekord oli enne Galetat kuulunud 40 aastat Heino Silla nimele.

Kristo Galeta.

FOTO: Tairo Lutter

Noormeeste seas tuli aasta sportlaseks jalgrattur Henry Treimuth, kes tuli mullu kolmekordseks Eesti meistriks ning maailmameistrivõistlustel lõpetas ta 16. kohaga. 

Viljandi rattaklubi kasvandik Henri Treimuth teenis Inglismaal Yorkshire'is alanud jalgrattaspordi maailmameistrivõistlustel meesjuunioride temposõidu eraldistardis 16. koha.

FOTO: Erakogu

Parimaks võistkonnaks kuulutati külgkorviga mootorrattal võistlevad Kert Varik ja Lauris Daiders (Läti). Karksi-Nuias elav Varik sõitis koos paarimehega end maailmameistrivõistlustel kuuendaks. Seega läks kolm tiitlit kuuest tänavu Karksi-Nuia.

Maailmameistrivõistluste karussellil tiirlevad Kert Varik (vasakul) ja Lauris Daiders.

FOTO: Elmo Riig

Aasta parima tiitliga kaasneb Olustvere klaasikojas valmistatud karikas, mis kannab maadleja Martin Kleini auks nime Martin. Auhinnad antakse üle 24. jaanuaril. Teada on, et Kristo Galeta sellel üritusel osaleda ei saa, sest saabub Lõuna-Aafrikas olevast treeninglaagrist tagasi alles 26. jaanuaril.

Tagasi üles