Sisukord
Paberleht
Postimees

Ugala ajalooraamat vaatleb teatri argipäeva

2 min lugemist
Esmaspäeval tähistas Ugala oma sajandat sünnipäeva. Viljandi linnaraamatukogus esitleti Ott Karulini ajalooraamatut "Ja sajandist on pikem päev ehk Sada aastat Ugala argipäeva." Lisaks sellele avati Ugala teatri plakatite näitus ning esitleti Ugala marki. FOTO: Elmo Riig

Esmaspäeval tähistas Ugala ametlikult oma sajandat sünnipäeva. Sel puhul avati Viljandi linnaraamatukogus teatri plakatite näitus, esitleti marki ning teatri ajalugu tutvustavat raamatut «Ja sajandist on pikem päev ehk Sada aastat Ugala argipäeva».

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teose autor, teatriteadlane Ott Karulin selgitas, et see ei ole tavaline ajalooraamat, mis lihtsalt sündmusi toimumise järjekorras kirjeldab. «Selle raamatu staarideks on arhiividokumendid. Töötasin dokumentidega ning lasin neil end juhtida teemadeni, mis kippusid korduma,» rääkis ta. Eraldi teemaplokkidena on välja toodud näiteks oma maja otsingud ja teatri väljasõidud. «Raamatus on ka pahupoolt. On olnud perioode, kui protokollides on läbiv teema töödistsipliini rikkumine, mis tavaliselt tähendas napsitamist.»

01.07.2020 02.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto