Sisukord
Paberleht
Postimees

100 aastat Ugalat. Väikese teatri suur kunst

9 min lugemist
Ugala mängis Koidu seltsimaja teatrisaalis kahel perioodil: asutamisest kuni 1924. aastani ja aastatel 1941–1981. FOTO: Ugala teater

Viljandis Valuoja tiigi kaldal seisev punastest tellistest teatrimaja, kuhu astub peaaegu iga päev sisse sadu inimesi, tundub oma aus ja uhkuses täiesti iseenesestmõistetav. Seal tegutseva 100 aastat tagasi asutatud Ugala minevik on olnud aga kirju: seljataga on nii raskeid kui helgeid aegu ning pikk võitlus oma maja saamise nimel. Täna võib kasinates tingimustes alustanud teater enda üle suurt uhkust tunda ja rõõmuga auväärset juubelit tähistada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

6. jaanuaril 1920 kanti Koidu seltsimajas ette Peter Jacobi näitemäng «Pansion Schöller ehk Kui onu hullumajas käis». Loo tõi lavale kohalik kultuuriaktivist Märt Mõrd, näitlejateks olid isetegevuslased nagu igal teiselgi näitemänguõhtul. Sündinud oli teatri- ja kunstiühing Ugala. Panna seltsile nimeks just Ugala, mis viitab kahele iidsele Eesti maakonnale Ugandile ja Sakalale, soovitas kirjamees Friedrich Kuhlbars.

07.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto