iDeal kampaania

Mudilastele avatakse Viljandis lustimiseks uus mängutuba

Jaanuarist avab uksed Uku mängumaa, kus saab tähistada laste sünnipäevi. Pildil mängutoa pidajad Priit Viitak ja Veronika Järvoja.

FOTO: Elmo Riig

​Uuest aastast avatakse Viljandis Uku keskuse teisel korrusel Uku mängumaa, kus saab pidada laste sünnipäevi ja kus lapsed saavad ka niisama mängida. Huvi uue koha vastu on suur ja broneeringuid tehtud palju. 

Uku mängumaad veavad kahekesi elukaaslased ja kolme lapse vanemad Veronika Järvoja ja Priit Viitak. Järvoja ütles, et umbes 160-ruutmeetrisel mängupinnal on ronimislinnak, mänguköök, legolaud, nukumaja, väiksemat sorti mänguasjad, Xboxi tantsumäng, Playstation, väike puhkamisala ja kööginurk. 

Järvoja sõnutsi mahub ruumi korraga kuni 30 last. Vanusepiirangut mängutoas pole, alla nelja-aastase lapsega peab vanem kaasas olema. Peo ajaks saab sünnipäevaline enda käsutusse kogu ruumi, teisi lapsi seal samal ajal pole. Valikusse tuleb ka menüü suupistetega, mis ise valmis tehakse. Perenaise sõnul plaanitakse mängutoas hakata korraldama ka perepäevi ja töötubasid. 

Seni sai väikelastega sünnipäeva pidada Viiratsis Mulgimadinas ning seda võimalust kasutasid ka Järvoja ja Viitak. "Meil on novembri alguses poja sünnipäev. Nagu ikka kutsume terve lasteaiarühma. Lapsi tuleb palju, samuti lapsevanemaid," rääkis Viitak. "Käid seal aastas kolm korda oma lastega ära ja sõprade omadega ka. Tundus, et tahaks mujale minna. Siis mõtlesimegi, et võiks midagi uut olla ja teeme ära."

Järvoja rääkis, et mängutoaks sobivat kohta otsides oli pakkuda üks ruum Tartu tänaval ja ööklubi Red ruum, kuid need kumbki mõistagi ei sobinud. Uku keskuse teise korruse ruumi pakkumine tuli sobival ajal ning otsus tehti kiirelt. 

Mängutoa avamiseks tundus olevat igati hea hetk, sest septembris sulges uksed Jakobsoni keskuse teisel korrusel tegutsenud Jakobsoni mängumaa. Selle üürileping lõppes ja omanikud uut tegutsemiskohta ei leidnud. Küsimuse peale, kas Viljandis on praegu just sellisest meelelahutuskohast lastele puudu, vastas mängutoa perenaine jaatavalt. Nii Järvoja kui Viitaku sõnutsi on lapsevanemate huvi uue koha vastu ootamatult suur. Järvoja sõnul on jaanuaris ja veebruaris mõni päev sünnipäevadeks täiesti ära broneeritud ning kõige kaugem broneering on lausa mais. 

Kui Sakala reedel ruumiga tutvumas käis, olid mängutoas mõningad asjad veel puudu. Järvoja sõnutsi on plaanis ruumile lisada madalad vaheseinad Playstationi ja tantsumängu jaoks. 

Laupäeval peeti esimene proovipidu, mis Järvoja sõnutsi läks väga hästi. Laste põhiline tõmbenumber oli suur ronimislinnak. Järvoja ütles, et Uku mängumaa avatakse 1. jaanuarist ja aasta esimeseks nädalavahetuseks on juba ka mõni pidu kavas.

Sakala andmetel avatakse uuel aastal Kantrekülas Piiri tänav 12 hoones batuudikeskus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles