Muuseumis esitleti lähiajalooraamatut

Viljandi muuseumis esitletud raamat "Viljandi 1918–2018 sõnas ja pildis. II osa" on järg aasta varem ilmunud kronoloogilise ülevaate esimesele osale. Fotol vaskul üks raamatu autoreid Herki Helves, paremal muuseumi direktor Jaak Pihlak.

FOTO: Elmo Riig

Viljandi muuseumis esitleti kolmapäeva pärastlõunal raamatut "Viljandi 1918–2018 sõnas ja pildis. II osa. Eesti Vabariigi taastamine ja areng 1988–2018". See on muuseumi kahekümnes jätkväljaanne, mis on järg aasta varem ilmunud kronoloogilise ülevaate esimesele osale. Raamatu 128 leheküljel leidub rohkem kui 300 fotot. 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

"Möödunud aastal esitlesime esimest osa, mis kajastas aastaid 1918–1987," rääkis Viljandi muuseumi direktor Jaak Pihlak. "Pean tunnistama, et uus raamat sai poole õhem, aga kaante vahel on ka ainult kolmkümmend aastat sajast. Usun, et väga paljudel tekib selle raamatuga mingi emotsioon."

Raamat kajastab Viljandis toimunut sõnas ja pildis Eesti iseseisvuse taastamisest ja sellele järgnenud ajast eelmise aasta lõpuni. Teosest saab pildi sellest, kuidas nõukogude stagnatsioonist vabanemise järel algas kiire areng, kuidas tulid uued tegevusvaldkonnad ja kerkisid ideed ning milliseks kauniks linnaks on Viljandi iseseisvusaastatel saanud.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles