Ka viljandimaalased tahavad jõulukingiks palgatõusu

38% Viljandimaal küsitlusele vastanutest soovis tööandjalt kingituseks palgatõusu.

FOTO: AIVAR AOTÄHT/SAKALA

Iga viies eestimaalane soovib jõulupühade eel tööandjalt, et talle võimaldataks kaks päeva lisapuhkust, selgub värskest CVKeskus.ee uuringust. Kuigi puhkusepäevad on ühed enam tahetud lisahüved saabuvateks pühadeks, sooviksid töötajad siiski veelgi enam saada järgmiseks aastaks palgatõusu või näha oma pangakontol ühekordset jõulupreemiat.

Kõige enam ootavad töötajad tööandjatelt uueks aastaks kuni 5-protsendilist palgatõusu. Nimelt rohkem kui iga kolmas töötaja (35 protsenti) tõi välja, et saabuvate pühade eel sooviks ta tööandjalt palgatõusu lubadust. Iga neljas töötaja lepiks aga ka ühekordse, kuni 100-eurose preemiaga. Preemia oli palgatõusust isegi levinum ootus nende vastajate seas, kelle palgatase on madalam.

"43 protsenti tööandjatest plaanivad töötajate palgaootustele vastu tulla. Nimelt selgus hiljutisest palgainfo agentuuri ja CVKeskus.ee tööandjate küsitlusest, et just 43 protsenti tööandjatest plaanivad lähima kuue kuu jooksul palgatõusu, mis jääb enamasti 5 protsendi piiridesse," kommenteeris uuringut CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Ta lisas, et igas teises ettevõttes on veel tavaks teha jõulupakke töötajate lastele ja peaaegu pooled tööandjad korraldavad ühisüritusi, näiteks jõulupidu. "Peaaegu kolmandik tööandjatest maksab ka riiklike pühade puhul preemiat ja umbes viiendik tagab töötajatele lisapuhkuse keskmise palga säilimisega."

Alla 25-aastased töötajad erinevad teistest vanuserühmadest selle poolest, et nemad eelistaksid pigem raha kohe kätte saada. Nimelt peaaegu pooled nooremad kui 25-aastased töötajad sooviksid tööandjatelt jõulupühade eel enim 100-eurost preemiat. Viieprotsendilist palgatõusu pidas eelistatuimaks 23 protsenti noortest. Vastuseid mõjutas töötajate praegune palgatase ja seetõttu eelistasidki paljud noored palgatõusu asemel saada kohe lisaraha.

Eesti üldise tasemega võrreldes on viljandimaalased samal lainel ülejäänud riigi kodanikega. Keskmisest enam soovitakse palgatõusu, aga väikest preemiat Viljandimaal eriti ei soovita, samuti ei soovi viljandimaalased kingituseks saada kinkekaarte, aga kingitusi soovitakse Eesti keskmisest enam. Kui Eestis keskmiselt soovib kaks protsenti, et tööandja kingiks neile töötamiseks paremad töötingimused ja teeks töökohas remonti, siis Viljandimaal on selliseid töötajaid kuus protsenti.

Viljandimaa töötajate jõulusoovid tööandjale

38% vastanutest – palgatõusu uueks aastaks

18% vastanutest – väikest rahalist preemiat

18% vastanutest – lisapuhkust kuni kaks päeva

6% vastanutest – uhket ettevõtte jõulupidu

6% vastanutest – tööandja teeks minu eest annetuse

6% vastanutest – paremaid töötingimusi, näiteks remonti töökohal

6% vastanutest – kingitust, näiteks tahvelarvutit

3% vastanutest – kinkekaarti kuni 200 euro väärtuses

Allikas: CVKeskus.ee

Eesti töötajate jõulusoovid tööandjale

35% vastanutest – palgatõusu uueks aastaks

25% vastanutest – väikest rahalist preemiat

20% vastanutest – lisapuhkust kuni kaks päeva

8% vastanutest – kinkekaarti kuni 200 euro väärtuses

5% vastanutest – uhket ettevõtte jõulupidu

3% vastanutest – tööandja teeks minu eest annetuse

2% vastanutest – paremaid töötingimusi, näiteks remonti töökohal

2% vastanutest – kingitust, näiteks tahvelarvutit

Allikas: CVKeskus.ee

Tagasi üles
Back