VLND Villas võetakse luubi alla autoriõigus

13. detsembril kell 16 algab VLND villas koolitus „Korraldaja.Autor.Õigus“.

FOTO: Elmo Riig

13. detsembril kell 16 korraldavad noored VLND Villas koolituse "Korraldaja.Autor.Õigus", et teada saada, kuidas korraldada sündmusi ja orienteeruda muusikamaailmas. Oma kogemusi tulevad jagama elamusfestivali "I Land Sound" korraldaja Paap Uspenski ja ansamblist Põhja-Tallinn tuntud muusik Jaanus Saks.

Idee tekkis tänu Viljandi avatud noortetoas käivatele noortele, kes tunnevad huvi DJ ameti ja sündmuste korraldamise vastu. "Üritus sündis soovist avastada autoriõiguste ja üleüldist legaalset poolt muusika- ning ürituste korraldamise maailmas. Loodame osavõtjatele pakkuda kasulikku informatsiooni koos ahhaa-momentidega," selgitas projekti autor Merike Rundu.

Noortele sai appi kutsutud Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kultuurioskaonna tudengid, kelle abiga sündis koolitus, millest saaksid huvitavat infot ka mitme eriala tudengid ja kõik teised huvilised. Koolitusel räägitakse riskidest ürituste korraldamisel ja headest praktikatest ning autoriõiguste ja seadusandlusega seonduvast läbi kogenud inimeste enda kogemuste.

Koolituse korraldamist rahastab haridus- ja teadusministeerium ning kõik huvilised saavad koolitusel osaleda tasuta.

Tagasi üles
Back