Viljandi jõulukaartidel on Kondase maasikas ja rippsild

Viljandi 2019. aasta jõulukaardid kujutavad Kondase maasikat ja rippsilla taustal jõulupuud.

FOTO: Viljandi linnavalitsus

Viljandi linnavalitsuse ja -volikogu tänavused jõulukaardid on valminud mittetulundusühingu Singel Kodu kunstiringis osalejate abiga. Erivajadusega inimeste joonistatud kavanditest valiti välja kaks viljandipärast ja värviküllast tööd, mis varsti õnnelikele saajatele jõulurõõmu valmistama hakkavad.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul rõhutavad tänavused jõulukaardid Viljandile omaseid põhimõtteid nagu kaasamine ja kõigiga arvestamine. «Erivajadusega inimesed on alati meie keskel olnud ja on ka edaspidi. Usun, et mida rohkem me anname neile võimalusi erinevates tegevustes võrdsetena kaasa lüüa, seda tugevamaks muutub terve ühiskond ning ka erivajadusega inimesed ise,» rääkis linnapea.

Jõulukaartide illustratsioonid valmisid Singel Kodu tegevusjuhendaja Tiina Zujenkovi abiga. «Kui linnavalitsuselt tuli ettepanek joonistada Viljandile jõulukaardi kavand, otsustasime seda teha võimalikult lihtsalt. Kõik osalejad said meenutada oskust joonistada pastellide ja värvipliiatsitega. Mõni julgem võttis kätte pintsli ja vanad head guaššvärvid. Meie tagasihoidlikud tüdrukud on oma piltide uue elu üle mõnusalt üllatunud ja natuke uhked ikka ka,» ütles Zujenkov.

Viljandi linnavalitsuse avalike suhete ja turismiameti juhataja Krista Kull ütles, et esialgu polnud plaanis kasutusele võtta kahte kavandit, ent laekunud kavandite tase oli väga kõrge, konkurents väga tihe ja linnavalitsus lihtsalt ei suutnud üht kavandit teisele eelistada ning väga tugevaid kandidaate oli veelgi. "Kui me neid visandeid ja joonistusi vaatasime, siis need kaks tundusid väga viljandilikud ja äratuntavad," ütles Kull. Üks jõulukaart kujutab kõigile viljandlastele tuttavat Kondase maasikat ja teisel kaardil on Viljandi rippsilla taustal olev jõulupuu.

Singel Kodu tegutseb Viljandis ning pakub töötamise ja igapäevaelu toetamise ning kogukonnas ja toetatud elamise teenust. Kokku saatis linn tänavu välja 650 jõulukaarti.

Tagasi üles