Ilmataat hoiab vägisi maa musta

Lähema nädala sees Eestit katvat paksu lumevaipa oodata ei ole. FOTO: Urmas Luik

Kuigi jõulukuu on täies hoos, lubab lähipäevade ilmaprognoos, et termomeeter püsib vähemalt päevasel ajal suuremalt jaolt plusspoolel. Taevast tuleb endiselt nii vihma, lörtsi kui lund, ent maad katvat ühtlast lumevaipa veel loota ei tasu. Kui sellele kombinatsioonile lisada üksikud öised külmakraadid, on paratamatult tulemuseks ohtlikud teeolud.

Riikliku ilmateenistuse andmeil suundub neljapäeval madalrõhkkond Norra merele. Samal ajal tugevneb Venemaal kõrgrõhuala. Kahe kange piirialal puhub tugev lõuna- ja kagutuul. Öö hakul sajab saartel ja Loode-Eestis veidi lund ja lörtsi, rannikul ka vihma. Keskööst alates kuni keskpäevani on ilm sajuta, pärastlõunal liigub Eesti lõuna osast kiiresti põhja poole uus sajuala. Sajab lund ja lörtsi, rannikul ka vihma. Õhutemperatuur on öösel –1 kuni –6, rannikul jääb üle 0 kraadi, päeval –1 kuni +3 kraadi.

Reedel madalrõhuala ja kõrgrõhuala vastasseis püsib, kuid kagu- ja lõunatuul siiski veidi nõrgeneb. Öö hakul sajab veel mitmel pool nii lund, lörtsi kui ka vihma, päeval sajab lörtsi ja vihma kohati. Õhutemperatuur on öösel –1 kuni +3, päeval 0 kuni +4 kraadi.

Laupäeval laieneb Šotimaa lähistel pöörleva madalrõhuala lohk üle Rootsi lõunaserva Läänemerele ja pärastlõunal ulatub see juba üle Eesti, tuues niiskust. Kagutuul tugevneb taas puhanguti kuni 14, rannikul kuni 18 meetrini sekundis. Öösel sajab kohati, päeval laialdaselt lund ja lörtsi, Lääne-Eestis ajuti ka vihma. Õhutemperatuur on öösel –1 kuni +3, päeval +1 kuni +5 kraadi.

Pühapäeval liigub madalrõhulohk lõunast põhja poole üle Eesti. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma. Öösel puhub veel tugev kagutuul, kuid päeval tuul nõrgeneb ja pöördub lõunasse. Õhutemperatuur on öösel –1 kuni +4, päeval +1 kuni +4.

Uue nädala hakul üks madalrõhulohk eemaldub ning lörtsi ja vihma sajab kohati. Päevaks jõuab meile juba järgmine madalrõhulohk ning lörtsi- ja vihmasadu jätkub, kohati sajab ka lund. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel –1 kuni +4, päeval 0 kuni +5 kraadi.

Tuleval teisipäeval kiirustab üle Eesti väike kõrgrõhuhari. Saju võimalus on väiksem. Puhub mõõdukas edela- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel –1 kuni +4, päeval +3 kuni +6 kraadi.

Järgmiseks kolmapäevaks jääme madalrõhuvööndisse. Öösel sajab kohati vihma ja lörtsi, päeval muutub sadu laialdasemaks ja tugevamaks. Tuul pöördub idakaarde. Õhutemperatuur on öösel –1 kuni +4, päeval +1 kuni +4 kraadi.

Tagasi üles
Back