Järgmisest aastast laieneb haigekassa hüvitis uutele kasvajaravimitele

Haigekassa hakkab hüvitama mitut kasvajate raviks mõeldud ravimit ning pikendab geneeriliste ravimite nimekirja.

FOTO: Toomas Huik (Postimees)

1. jaanuarist hakkab haigekassa hüvitama 14 uut haiglaravimit ja viit uut soodusravimit. See laiendab patsientide valikuvõimalusi ja muudab ravimid taskukohasemaks sadadele inimestele.

Uuest aastast hakkab kehtima uus tervishoiuteenuste loetelu, kuhu lisatakse 14 haiglaravimit, millest enamik on kasvajate ravimid. Samuti täieneb loetelu kolme uue kopsukasvaja ravimiga. Haigekassa hakkab rahastama ka kaua oodatud ravimit Soliris, millega seni läheb ühe patsiendi aastane ravimine maksma sadu tuhandeid eurosid.

"Solirise rahastamiseks pidasime pikki ja keerulisi hinnaläbirääkimisi ravimi kõrge maksumuse tõttu," sõnas haigekassa ravimiekspert Keili Kõlves. "Haigekassal õnnestus ravimitootjaga saavutada kokkulepe, mis tõi ravimi maksumuse meie ühisele ravikindlustusele vastuvõetavale tasemele, et riik seda rahastada jõuaks ja raviraha jätkuks ka teistele patsientidele."

Uutele haiglaravimitele kulub järgmise aasta ravikindlustuse eelarvest ligikaudu 4,4 miljonit eurot aastas.

Igas kvartalis täiendab haigekassa soodusravimite loetelu. 2020. aasta alguses lisatakse loetellu uusi ravimeid, mis on mõeldud kodade virvendusarütmia, raske seenhaiguse ja kopsuarteri hüpertensiooni raviks. Soodusravimite loetellu lisatakse ka odavamaid või sama hinnaga ravimpreparaate, tänu millele laienevad apteekides patsientide valikuvõimalused.

Haigekassa ravimispetsialisti Alice Kivistiku sõnul saavutatakse tänu 2020. aasta algusest kehtima hakkavatele uutele piirhindadele ravikindlustuse eelarves ligikaudu 900 000 eurot säästu, mille haigekassa investeerib uutesse ravivõimalustesse.

"1. jaanuarist 2020 laieneb geneeriliste ravimite valik näiteks astma, stenokardia, küüne seenhaiguse ja kõrgvererõhktõve ravis," ütles Kivistik.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles