Saemehed rüüstasid Huntaugumäel mände

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
14 mändi on tükeldatud ja seisavad riita laotuna. Mis neist edasi saab, pole veel teada.
14 mändi on tükeldatud ja seisavad riita laotuna. Mis neist edasi saab, pole veel teada. Foto: Elmo Riig / Sakala

Kaks meest saagisid eelmisel nädalal Männimäe elurajooni servas ilma igasuguse loata maha 14 puud ning nüüd võib neid oodata suur rahatrahv.


Kahele vanale mehele, kes eelmisel kolmapäeval Huntaugumäel Irve tänava lähistel mootorsaega puid langetama asusid, sattus peale üks kohalik inimene.

Raiet tunnistama sattunud naine helistas keskkonnaküsimustega tegelevale linnavalitsuse ametnikule Reeme Remmelgale. Selgus, et keegi pole selliseks tööks Männimäel luba palunud.

Telefonikõne peale tõttas Remmelgas sündmuskohale, käskis meestel saagimise lõpetada ning prahi metsa alt kokku korjata. Meestega kõneldes sai ta teada, et nood tahtsid endale küttepuid teha ja luba olid nad küsinud Huntaugu piirkonda hooldava osaühingu Floreas Viljandi juhilt.

Haljastusfirma esindaja oli meestele selgeks teinud, et raieloa saamiseks tuleb neil pöörduda linnavalitsusse ning sealt öeldakse, milliseid puid tohib langetada.

«Mehed läksid selle jutu peale aga kohe männikule saega kallale,» nentis Remmelgas.

Päev hiljem jalutas saemehed avastanud pealtnägija Huntaugumäel ja nägi samu mehi taas puid langetamas.

Veel kord helistas naine linnavalitsusse ning kohe sõitis sündmuskohale linnainspektor Rina Niitav.

Uurimisel selgus, et kaks meest, kellest vanem on 80-aastane, olid paari päevaga suutnud langetada 14 mändi, millest jäid maha 20—35-sentimeetrise läbimõõduga kännud. Remmelga jutu järgi võib tükeldatud puude põhjal järeldada, et vähemalt osa neist oli kuivanud. «Paraku on praegu raske öelda, kui paljud,» nentis ta.

Eile sündmuskohal käinud keskkonnainspektsiooni vaneminspektor Tõnu Veerme tunnistas, et väga hulluks ta avanenud pilti nimetada ei saa. «Tegemist oli kuivanud puudega, mis olekski tulnud maha võtta,» sõnas ta. Selle töö oleks aga saemehed pidanud kooskõlastama nii linnavalitsuse kui keskkonnainspektsiooniga. «Kole usinad mehed olid,» lisas Veerme.

Et puud olid kuivanud, ei saa saagijatelt nõuda keskkonnakahju korvamist. Seega võib meeste karistuseks jääda 180—6000 krooni suurune trahv.

Märksõnad

Tagasi üles