Muusikakool annab kirikus jõulukontserdi

Viljandi muusikakooli jõulukontsert oli Pauluse kirikus ka möödunud aastal.  

FOTO: Elmo Riig

"Kaks suurt orkestrit, kolm koori, mõni väga hea ansambel ja meie kordaminekud tänavustel lauluvõistlustel," tutvustas Viljandi muusikakooli direktor Tonio Tamra kooli laupäevase jõulukontserdi kava ning lisas: "On ka paar üllatust, aga nendest ei saa praegu rääkida."

Viljandi muusikakooli traditsiooniline jõulukontsert leiab aset laupäeval kell 14 Viljandi Pauluse kirikus ning kannab pealkirja "Jõulusümfoonia Pauluses".

Publiku ette astub umbes 160 noort muusikut. Tänavu peavad nad läbi ajama pisut väiksema kirikusse ehitatava lavaga ning Tonio Tamra sõnul tuleb seekord pisut rohkem vaeva näha, et kõik korralikult ära mahuksid.

"See on meie juubelikontsertide sarjas juba kolmas: tegemist on suurte kollektiivide jõulukontserdiga," rääkis muusikakooli direktor. "Käisime Jõhvi festivalil ja sealt on näiteks kavas kaks võimsat sümfooniaorkestrite lugu. Mõlemad väga tehnilised ja rasked, kuid tulevad välja väga säravalt!"

Lavale astub ka kooli vilistlane Kerli Kivilaan, kellega koos esitatakse üks juba 11 aastat tagasi kavas olnud pala.

"Kogu meie juubelihooaja alapealkiri "Meie aja lood" tuleb muidugi eriti hästi välja 8. veebruari kontserdil, kui tähistame oma 75 aasta juubelit ning esitame lugusid kunagisest repertuaarist," kõneles Tamra. "Põlvkonnad vahetuvad väga kiiresti. Tuleb välja, et 11 aastat tagasi mängitud lugu ei olegi praeguses koosseisus üldse mängitud, nii et paistab väga pikk aeg olevat."

Kontsert on tasuta.

Tänavuse esimese jõulukontserdi andis muusikakool neljapäeval Viljandi Jaani kirikus täissaalile.

Tagasi üles