R, 9.12.2022

Mudilased saab viia sünnipäeva pidama nii jääle kui teatrisse

Alice Lokk
, reporter
Mudilased saab viia sünnipäeva pidama nii jääle kui teatrisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi jäähallis tuleb sünnipäevalisi lõbustama kostümeeritud tegelane.
Viljandi jäähallis tuleb sünnipäevalisi lõbustama kostümeeritud tegelane. Foto: Viljandi jäähall

Kahtlemata tahab iga lapsevanem lapsele sünnipäeva meeldejäävaks teha ja talle vahva elamuse kinkida. Sakala uuris, kus ja mil viisil on Viljandimaal võimalik laste sünnipäevi pidada.

Olgu öeldud, et siin on välja toodud ainult Sakala valik, kindlasti on siin põnevaid peopidamise võimalusi veelgi. Uurimistööd tehes selgus, et näiteks mõni fotostuudio või käsitöökoda eraldi sünnipäevade korraldamisega ei tegele, kuid soovi korral siiski seda võimalust pakub. Paljud asutused ütlesid, et peo lõplik hind oleneb sünnipäevaliste soovidest alates toitlustusest ja lõpetades dekoratsioonidega.

Viljandi jäähall

Viljandi jäähalli treener Eve Elken ütles, et sünnipäevaks on võimalik broneerida kogu jääväljak. Üks tund maksab 120 eurot. Uisupaari laenamine tunniks maksab kaks eurot.

«Saab panna põlema diskotuled ja muusikat lasta. Meil on ka nurgake, kuhu saab soovi korral laua katta,» rääkis Elken.

Samuti on võimalik 20-eurose tunnitasu eest tellida jääle instruktor, kes lastega tegeleb. Lisaks tuleb jääle lastele seltsiks mõni kostümeeritud tegelane, näiteks Sid või Diego «Jääaja» filmist.

Peoliste arvu kindlaks määratud pole. Kaasa tohib võtta oma toidu, kuid väikese lisatasu eest saab tellida teed, küpsiseid ja pirukaid.

Viljandi nukuteater

Nukuteatri direktori asetäitja Vilma Ilves märkis, et teatris saab sünnipäeva pidada kuni 30 inimesega pühapäeviti alates kella 12. Sünnipäev kestab kaks ja pool tundi.

Kõigepealt antakse täispikk etendus mängukavas olevate lavastuste hulgast. «See on kinnine üritus, keegi muu sinna tulla ei saa, olgu seal 10 või 30 inimest,» lausus Ilves.

Lastele kaetakse ka laud, toidu võtab lapsevanem ise kaasa. Pärast etendust tegeleb lastega rollis mängujuht. Hind kujuneb läbirääkimiste tulemusena.

Viljandi kunstikool

Kunstikoolis pakutakse sünnipäevalistele keraamika töötuba. «See võib aga olla ka mõni muu, näiteks maalimise töötuba,» ütles direktor Kadri Kallast. «Saab rääkida konkreetse õpetajaga, et mida soovitakse lastega teha.»

Üldiselt mahub töötoas tegutsema kuni 12 last, peo pikkus oleneb tegevusest. Arvestada võib poolteise kuni kolme tunniga. Poolteisetunnine keraamika töötuba 12 lapsele maksab 50 eurot.

Pärimusmuusika ait

Pärimusmuusika keskuse korraldusjuht Silja Liivamägi rääkis, et sõltuvalt seltskonna suurusest saab pidu pidada suures, väikses või kaminasaalis. Tegevustest pakutakse sünnipäevalistele pärimusmuusika õpitubasid või kontserti. «Näiteks laulumängude õpituba sobib alates beebieast. Roopillide meisterdamine hõlmab noaga nikerdamist, mistõttu on sobilik juba käeliselt osavatele lastele. Parmupilli õpituba saab kohandada laste vanuse järgi – koolieelikutest suurteni välja. Pärimuspille tutvustav kontsert sobib igas vanuses huvilisele, pisikesed saavad vaadata ja kuulata ning suuremad juba ise kaasa lüüa.»

Peale õpitubade on võimalik tellida ekskursioon pärimusmuusika aida ruumidesse, kuhu tavakülastaja ei satu. Toitlustust pakub Aida kohvik.

Sünnipäeva kestuses piire ei seata. Liivamäe sõnul pole ka kindlat paketti, seega moodustub lõpphind paljudest asjaoludest.

Ugala teater

Ugalas on korraldusjuht Eleri Helimetsa sõnul võimalik vaadata sünnipäevaseltskonnaga etendust, osaleda töötoas või käia ekskursioonil. «Ekskursioonid avavad teatri telgitagused ning lubavad uudistama kohti, kuhu nad muidu ei satuks.»

Töötubadest on praegu võimalik valida valguskujunduse, teatriteksti, butafoorse toidu, näitleja ja helikujunduse töötuba. «Osalejatel on võimalus ise käed külge panna ning katsetada, kuidas valmivad rekvisiidid, kuidas sünnib lavatekst, missuguste harjutuste abil hoiab näitleja end vormis või kuidas töötavad teatri heli- ja valgustehnikud,» selgitas Helimets.

Sünnipäevi korraldatakse kuni 25-liikmelistele puntidele ja lastele alates seitsmendast eluaastast. Töötoa hind on 55–65 eurot, ekskursiooni hind 35 eurot.

Mulgimadina mängutuba

Mulgimadina pidaja Tarmo Türk nentis, et mängutoas on mitmesuguseid mänge ja atraktsioone eri vanuses lastele ja täiskasvanutele: PVC-batuut, sport- ja fitnessibatuudid, PS4-mängukonsoolid, pallimeri, lauajalgpall, õhuhoki, koroona, ronimisköis, vaibaga väikelaste mängunurk, väikelaste tegevuslauad ning liiklusrada autode, rulade, tõuke- ja jooksuratastega.

20 kahe- kuni seitsmeaastasele lapsele mõeldud kolmetunnine pidu maksab 100 eurot. Samuti saab 100 euro eest kolmetunnise peo 20 inimesele alates kaheksa-aastastest. Kolmetunnine pidu 30 eri vanuses inimesele maksab 150 eurot.

Castle Escape

Mitme põgenemistoaga Castle Escape pakub sünnipäevalistele mitut paketti. Üks asutuse eestvedajatest Andreas Siimon ütles, et kõigi pakettide puhul kestab tegevus kaks tundi ja 45 minutit.

«Praegu on meil pakettidest odavaim «Escape» hinnaga 85 eurot. See on mõeldud 12 noorele, sisaldab kahte põgenemismängu, kahte tundi ja 45 minutit peoruumi renti, peojärgset koristust, nõusid ning sünnipäevalapsele virtuaalreaalsuse kogemust kuni kümneks minutiks,» rääkis Siimon. Põgenemistubade puhul üldiselt vanusepiirangut pole. «Väiksematele on meil pakett, mille puhul oleme mõtteliselt alumiseks vanusepiiriks pidanud viiendat eluaastat,» lisas Siimon.

Heimtali loomestuudios saab sünnipäeval keraamikat teha.
Heimtali loomestuudios saab sünnipäeval keraamikat teha. Foto: Heimtali loomestuudio

Heimtali loomestuudio

Nagu ütles stuudio perenaine Külli Allikvee, on seal sünnipäevapeol võimalik proovida potikedral savist eseme meisterdamist. «Kõik saavad toreda savielamuse ja umbes kolme nädala pärast enda meisterdatud kausid-tassid glasuuritult kätte,» lausus ta.

Oodatud on lapsed alates kuuendast eluaastast ja ka täiskasvanud. Korraga saab potiketrade taga istuda 20 inimest. Sünnipäeva hinna kujundab peoliste arv kaheksaga korrutades.

Perenaise sõnul on sünnipäeva pikkus tavaliselt kaks tundi, sellest tund on meisterdamiseks ja teine söömiseks. Peolised võivad tulla oma toiduga, kuid stuudio teeb koostööd ka Koduoru kohviku ja Männiku Metsataluga.

Rõõmupalli lastehoid

Rõõmupalli eestvedaja Piret Vagel nentis, et lastehoid sobib kõige paremini ühe- kuni nelja-aastaste laste sünnipäeva pidamiseks. «Lapsevanemad ise muretsevad toidu ja kutsuvad soovi korral lapsi lõbustama mõne nende lemmiktegelase. Pidulised saavad kasutada kohapeal olevaid nõusid, köögitehnikat ja mänguasju, õues ka grilli ja õue mänguasju.»

Tavaliselt kestab sünnipäev kolm tundi ja on mõeldud kuni 30 lapsele. Lastehoiu siseruumide rendi tunnihind on 20 eurot ja õuealaga tunnihind 25 eurot.

Viljandi noortekeskus

Viljandi avatud noortetoa töötaja Maarit Järsk ütles, et noortekeskus rendib sünnipäeva pidamiseks ruume siis, kui maja on suletud, ehk laupäeval kella 11–14 ning pühapäeval kella 11–14 ja 15–18.

«Meie suur tõmbenumber on rulapark. Samuti on siin mängusaal, kus on piljard, lauatennis, Playstationi konsool, lauajalgpall, õhuhoki ja erinevad lauamängud,» kõneles Järsk. Peolistele on kasutada ka köök.

Esimene ruumide rendi tund maksab 30, iga järgnev 20 eurot. Üle nelja tunni ruume kasutades rakendub 200-eurone päevahind. Vanuse- ega külaliste arvu piirangut pole.

Märksõnad
Tagasi üles