E, 30.01.2023

Galerii. Kelle nagis rippus omal ajal laikanahast kasukas? Tarvastu muuseumis avati legendaarse kirjaniku auks näitus

Galerii. Kelle nagis rippus omal ajal laikanahast kasukas? Tarvastu muuseumis avati legendaarse kirjaniku auks näitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laupäeva keskpäeval avati Tarvastu muuseumis kirjanik Nikolai Baturini näitus. Eksponaate tutvustas ka tema vanem poeg Anton Baturin.
Laupäeva keskpäeval avati Tarvastu muuseumis kirjanik Nikolai Baturini näitus. Eksponaate tutvustas ka tema vanem poeg Anton Baturin. Foto: Marko Saarm

Laikanahast kasukas, põhjapõdranahast tallaga suusad ja kirjutuslaud, millel on sündinud "Karu süda", üks paljudest tuntud eesti kirjandusteostest, – need esemed kuulusid legendaarsele eesti kirjanikule Nikolai Baturinile. Täna on need päevavalgele toodud ja kõigile vaatamiseks pandud – Tarvastu muuseumis avati hiljuti lahkunud kirjaniku Nikolai Baturini elu ja loomingut kajastav näitus.

"2006. aastal ajasin Nikolai Baturiniga siinsamas ukse ees juttu. 2019. aastal avati siin näitus. Siis poleks osanud seda ette näha, oleks olnud nii palju asju, mida küsida ...," alustas Tarvastu raamatukogu direktor Aili Anderson avakõnet. "See on põnev avastamine, mis aitab rohkem teda teadma ja tundma õppida nii kirjaniku kui inimesena," lisas ta.

Tõepoolest, kioskilaadne nurgake, nagu kohalolijad seda ka ise nimetasid, andis hästi edasi Tarvastu aukodaniku Nikolai Baturini elust nii mõndagi. Alustades kas või tollestsamast lauast, mille taga istudes kirjanik oma teoseid kirjutas. "Oma arust tühjendasime selle laua siia tuues ära. Tegelikult tuli sama palju kraami veel välja. Tema vaimu ja materjali tulv ei lõppenud," ütles kirjaniku noorem poeg Igor Baturin.

Märksõnad
Tagasi üles