Sisukord
Aasta Ettevõtlus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Pankur: pikaajaline majanduskasv põhineb investeeringutel inimestesse

5 min lugemist
Luminori varahalduse juhi Gunnar Toomemetsa sõnul tuleks järgmiste kriiside ärahoidmiseks Eestil investeerida pikaajalisse majanduskasvu, teisisõnu inimestesse, haridusse ja innovatsiooni. FOTO: Luminor

Luminori varahalduse juht Gunnar Toomemets leiab, et Eestil tuleks enne maksu­debatiga edasi minekut otsustada, mis on meie pikaajalised eesmärgid, ning soovitab investeerida inimestesse, haridusse ja innovatsiooni.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Gunnar Toomemets, 19. novembril arutati riigikogus riiklikult tähtsa küsimusena, kuidas tulevikus makse koguda. Kas teie arvates on meie maksusüsteem – mitte ainult Eestis, vaid maailmas laiemalt – oma aja ära elanud?

Esmajoones tuleks arutleda selle üle, kuidas ja kuhu praegune maksuraha investeeritakse ning millist pikaajalist tulu sellest sünnib. Näiteks kui suur osa maksulaekumistest suunatakse pikaajalise konkurentsivõime suurendamisse, et riigi tulud kasvaksid ekspordi või tootlikkuse arvelt. Ehk siis kõigepealt peaks meil riigina olema selge, millised on meie pikaajalised eesmärgid ja kuhu on vaja investeerida, et sinna jõuda. Alles seejärel saame vaadata, kas ja kuidas praegune maksusüsteem seda kava toetab ning kas seda on vaja muuta.

02.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto