P, 3.12.2023

Jaak Kilmi mängufilmi otsitakse noori osatäitjaid

Margus Haav
, reporter
Facebook
Comments
Paide muusika- ja teatrimajja tuli mängufilmi "Tagurpidi torn" kutse peale 35 poissi ja tüdrukut.
Paide muusika- ja teatrimajja tuli mängufilmi "Tagurpidi torn" kutse peale 35 poissi ja tüdrukut. Foto: Urmas Glase

Stellar Film otsib järgmise aasta kevadel ja suvel filmitavasse Jaak Kilmi mängufilmi "Tagurpidi torn" peaosalisi, poisse ja tüdrukuid vanuses 8–11 aastat. Viljandis tuleb prooviesinemine 30. novembril.

Filmi tegijad kirjeldavad tulevase ekraaniloo sisu järgmiselt. Väikeses unises alevikus veedavad kümneaastane Kristjan ja ta kamp oma suve lagunenud kolhoosikompleksis hullates. Ühel päeval kukub kompleksi valvur Elmar neid ära ajades sügavasse auku. Lapsed ei teata karistushirmus sellest kellelegi ning nii jääb Elmar kamba pantvangiks ja ühiseks saladuseks. Kui vanamees august välja ronida püüdes end vigastab, tuleb Kristjanil langetada otsus, kas päästa Elmari elu või oma sõprus teistega. 

Sel nädalavahetusel olid näitlejate otsimiseks videovõtted Rakveres, Jõhvis, Raplas ja Paides. Ees seisavad samalaadsed proovid Haapsalus, Keilas, Pärnus, Viljandis, Jõgeval, Tartus ja Tallinnas. Kõigil huvilistel palutakse saata filmitegijatele e-mail, kuhu tuleb lisada lapse lühitutvustus, elukoha linna info ning värsked fotod. Kõigile kandideerijatele lubatakse saata ka konkreetne kutse proovivõttele neile endale sobival kuupäeval ja sobivas linnas.

"Tagurpidi torni" režissöör on Jaak Kilmi, stsenarist Aidi Vallik, operaator Elen Lotman ning produtsent Evelin Penttilä. Toodab filmistuudio Stellar Film.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles