Sisukord
Paberleht
Postimees

Andrus Ansip: kui sa ikka kevadel porgandiseemet mulda ei pane, ei ole sügisel mõtet peenrasse porgandit otsima minna

12 min lugemist
  • Endine digivolinik ei pea riigiti erinevat digimaksu heaks mõtteks
  • Seadusloome pikatoimelisus pole tingimata halb
  • Ansipi meelest ei tohiks riik tegeleda põlevkivienergeetika päästmisega
  • Euroopa Parlamendi liige hoiatab ükskõikseks muutumise eest
«Aga ega see rong veel lootusetult läinud ole,» arvab Euroopa Parlamendi liige Andrus Ansip ameeriklaste edust tarbijatele mõeldud digiteenuste vallas ning toob välja Eesti avalikud teenused. FOTO: Marko Saarm

Enne seda, kui Andrus Ansip võttis koha sisse Euroopa Parlamendis, töötas ta Euroopa Komisjonis digiteemadele pühendunud volinikuna. Vaadates seda, kuidas USA on mõneski valdkonnas teistel eest ära läinud, möönab Ansip, et eurooplastel polnud ettenägelikkust investeerida olulistesse valdkondadesse, kuid leiab samas, et me pole sugugi igal pool teistest maha jäänud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Selleks, et Euroopa Liidu konkurentsieelis püsiks, soovitab Ansip reguleerimisega mitte ülearu rutata, sest sellega on kerge innovatsiooni tappa.

Andrus Ansip, Eesti meediaettevõtete liit tegi oktoobris ettepaneku kehtestada digimaks, et saada maksuraha kätte Google’ilt, Facebookilt ja teistelt internetigigantidelt. Kui lihtne on Eestil üksinda selliste hiiglaste vastu minna?

Põhimõtteliselt on see võimalik. Euroopa Liidus on praegu 12 liikmesriiki kas äsja alustanud digimaksu kehtestamist või juba selle kehtestanud. 28-st 12 tegeleb teemaga. Ma ise olen skeptiline. Ma ei pea seda heaks mõtteks, et liikmesriigid üksinda üritavad probleemi lahendada.

01.07.2020 02.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto