Praegustesse ruumidesse kolimisele neli aastat tagasi eelnes ühine ruumidega tutvumine – asja juures olid linnapea, abilinnapea, huvikooli toonane direktor, ruumide omanik ja isegi juhendajad. Nüüdne teavitus käis kontaktisiku kaudu ja ultimatiivselt: kas Paalalinna kool või üldse mitte midagi. Alternatiivi ei pakutud.
Palju on näha loosungeid. Jutt uutest arenguvõimalustest (Andres Mägi vastulauses) ning sellest, et praegu renditavad ringiruumid arenguks võimalust ei anna (huvikooli direktori Piret Mädamürgi tsitaat Marko Suurmäe 5. novembri Sakalas ilmunud loost «Huvikool kolib kaht ringi ...»), on solvav ja alandav. Praegustes ruumides oleme jõudnud olukorrani, et teist aastat järjest on peaaegu kõik Eesti laevamodellismimeistri tiitlid tulnud Viljandisse, tänavu tuli meile ka üks Balti meistri tiitel. Ring on komplekteeritud, õppemaks laekub, õpilased püsivad, tulemusi saavutatakse. Mida veel tarvis? Mingile ruumipuudusele pole me kunagi viidanud, nagu jääb mulje Andres Mägi vastulausest. Meie ruume on kiitnud ja Baltikumi parimaiks nimetanud ka Eesti teiste modellismiringide endised ja praegused juhendajad.
Väidetakse, et praegune pind on ebakindel ja uus pakuks suuremat stabiilsust. Julgen selles kahelda. Eelmise linnavalitsuse strateegia oli kolida linna asutused rendipindadele. Koliti kunstikool, asutati huvikooli tehnikamaja, konkursid toimusid ka sotsiaalvaldkonna pindadele. Praegune linnavalitsus liigutab allasutusi linna pindadele. Kuhu liigutatakse meid uue linnavalitsuse ajal? Kas koduta ringid hakkavadki kolima valimistsükliga samas taktis? Ka Paalalinna kool võib kasvada ja laienemist vajada, riik võib seada koolidele lisaülesandeid. Kuhu vaadatakse kõigepealt, kui koolil on laienemisplaan?