Nõu andma läinud ennetustöötajad päästsid vingu sisse jäänud mehe

Vinguandur

FOTO: ARVO MEEKS (Valgamaalane)

Eile pärastlõunal käisid päästeameti töötajad Mulgi valla Tuhalaane küla kodudes elanikke nõustamas. Ühe eramaja ust koputamise peale ei avatud, kuid aknast paistis valgust ja oli näha, et toas lebab diivanil inimene.

Ohtu aimanud päästeameti ennetustöötaja Eda Mõim ja valmisolekubüroo peaspetsialist Urmas Saarepuu sisenesid õnnekombel lahti jäänud uksest majja. Kohe hakkas häiret andma nende kaasaskantav vingugaasidetektor. Selgus, et kinnise siibriga ahjus põlesid veel puud ja toa õhus oli suur vingugaasi sisaldus.

Diivanilt aeti üles seitsmekümnendates aastates mees, kes kurtis peapööritust ja südames valu, kuid arvas esialgu, et see on tema niigi kehva tervise pärast. Päästeameti töötajad selgitasid, et vingugaas on nähtamatu ja lõhnatu, kuid ülimürgine gaas, mille pikemaajaline sissehingamine toob kaasa surma. Kinnise siibriga küdeva ahjuga toas edasi viibimise korral oleks mehe elu ohtu sattunud. Ahju siiber avati ja ruumid tuulutati. Tuppa paigaldati ka uus suitsuandur, sest varem soetatu oli katki läinud.

"Vingugaasi õhust suitsuandur siiski tuvastada ei suuda," ütles Eda Mõim. "Selleks tuleb koduomanikul endale soetada eraldi vingugaasiandur."

Möödunud aastal suri vingugaasimürgistusse Eestis üheksa inimest, neist kolm olid lapsed. Vingugaasi mürgistusega pöördus ise või viidi arsti juurde 228 inimest.

Tagasi üles
Back