Linna jurist: hüpoteegist polnud võimalik keelduda

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Jurist Marko Kotsar rääkis, et linnal ei ole juriidilist alust hüpoteegiga nõustumisest keelduda.
Jurist Marko Kotsar rääkis, et linnal ei ole juriidilist alust hüpoteegiga nõustumisest keelduda. Foto: Elmo Riig

Viljandi linnavalitsuse jurist Marko Kotsar selgitas Sakalale, et kuigi Linnu tänav 4 hoonestusõiguse omandanud ettevõtjate taustas on näha ohumärke, ei olnud linnal alust neile hüpoteegi seadmiseks vajaliku nõusoleku andmisest keelduda.

Raekoja kõrval paikneva kinnistu hoonestusõiguse ostis linnalt ühe euroga osaühing Pärnakas, kellest Sakala kirjutas eelmisel kuul. Taustauuringu kohaselt seondub ettevõtte ja selle juhtide varasem äriline tegevus rohkem pankrottide ja makseraskuste kui investeerimisvõimekusega. Osaühing Pärnakas küsis linnalt nõusolekut hüpoteegi seadmiseks, mis annaks võimaluse hoonestusõiguse tagatisel laenu võtta. Linnavalitsus selle nõusoleku andis ning juba toona tunnistasid linna esindajad, et kui peaks tekkima vajadus hoonestusõigus tagasi langetada, tuleb sellega kaasa ka võetud laenukoorem. Jurist Marko Kotsari sõnul oleks teoreetiliselt olnud võimalus tehingust taganeda hoonestusõiguse seadmisel, kuid hüpoteegi seadmisele nõusoleku andmisest keeldumiseks juriidilist alust ei olnud.

Tagasi üles