P, 5.02.2023

"Lotomiljonärid" jõuab lavale 

Margus Haav
, reporter
"Lotomiljonärid" jõuab lavale 
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
"Lotomiljonärid" esietendub laupäeval. Fotol (vasakult) Oleg Titov, Aarne Soro, Ilo-Ann Saarepera, Gerda Sülla ja Janek Vadi.
"Lotomiljonärid" esietendub laupäeval. Fotol (vasakult) Oleg Titov, Aarne Soro, Ilo-Ann Saarepera, Gerda Sülla ja Janek Vadi. Foto: Heigo Teder

Ugala teatris esietendub laupäeval, 9. novembril Andres Noormetsa kirjutatud ja lavastatud ülevõllikomöödia "Lotomiljonärid", mis toob lavale lõbusa telemängu ja suurimad lotovõidud. Kaunite ja seksikate saatejuhtide eestvedamisel saab publik nautida lõbusat meelelahutust ja loosiõnne igal "Lotomiljonäride" etendusel. Lavastuse idee põhineb Ugala teatel Norra ajakirjaniku ja dramaturgi Terje Hoeli samanimelisel kuuldemängul.   

"Kuulsin kuuldemängu 2007. aastal Berliinis "Prix Europa" festivalil ja idee jäi aastateks kummitama. Et Eesti olukord erineb Norra omast, siis ei tundunud arukas hakata teksti lihtsalt tõlkima ja Eesti oludesse kohandama. Lihtsam oli kirjutada uus tekst," selgitas Andres Noormets näidendi kirjutamise tagamaid.

Ugala laval saab näha telemängu, kus keeratakse üks võimalik olukord üle võlli ja vaadatakse, mis välja tuleb. "Et elu ei muutuks loteriiks, mille võiduvõimalused on tühised, on parem olulisi asju mängu mitte panna. On väärtusi, mis on püsivad, mis inflatsioonile ei allu ja mille hoidmine aitab igast olukorrast puhtana välja. Olulisim neist on huumorimeel," sõnab Noormets.

Andres Noormets on lavastuse autor, lavastaja ja ühtlasi kunstnik. Koos Üllo Kauriga on ta loonud ka lavastuse muusikalise kujunduse. "Lotomiljonäride" kostüümid on loonud Maarja Viiding ja valguskujunduse Villu Konrad. Laval on Terje Pennie, Andres Tabun, Ilo-Ann Saarepera, Janek Vadi, Aarne Soro, Vilma Luik, Oleg Titov, Gerda Sülla ja külalisena Üllo Kaur.

Sügistalvel etendub "Lotomiljonärid" lisaks Viljandile Tallinnas, Paides, Tartus ja Rakveres.

Märksõnad
Tagasi üles