Buss jätkab sõitjate vedamist Karksi-Nuiast Pärnusse

16. novembrist saab bussiga 267 Karksi-Nuiast Pärnusse sõita.

FOTO: Meelis Meilbaum

16. novembrist ei sõida enam buss Karksi-Nuiast Kilingi-Nõmme ja Pärnu kaudu Tallinna, kud sõitma hakkab buss number 267 liinil Karksi-Nuia–Kilingi-Nõmme–Pärnu ja selle sõiduplaan on seatud nii, et Pärnus on võimalik mugavalt Tallinna poole sõitvale bussile ümber istuda. Sama kehtib õhtul Tallinnast Pärnusse tagasi tulles.

Viljandimaa ühistranspordikeskus koos osaühinguga Taisto Liinid korraldas septembris kaugliinil number 267 Karksi-Nuia–Pärnu–Märjamaa–Tallinn sõitjate küsitluse liini sulgemise tõttu käesoleva aasta 15. novembrist.

Küsitlusest selgus, et kõige tihedamini sõitvad inimesed jäävad liini sulgemise järel hätta, teatas ühistranspordikeskuse juhatuse liige Kaupo Kase pressiteate vahendusel.

Viljandimaa ühistranspordikeskus korraldas seepärast bussiliini Karksi-Nuia–Kilingi-Nõmme–Pärnu teenindajaga otselepingu sõlmimiseks konkursi. Ettepanek pakkumiste esitamiseks saadeti neljale ettevõttele ning konkursi tulemusena allkirjastas Viljandimaa ühistranspordikeskus osaühinguga Estonian Lines lepingu, mille kohaselt ettevõte jätkab 16. novembrist liinivedu Karksi-Nuia–Kilingi-Nõmme–Pärnu liinil.

Bussis number 267 hakkab olema pilet ja see ei ole tasuta. Riik maksab vedajale toetust 90 senti liinikilomeetri eest ja vedajale jääb liinilt saadud piletitulu.

Leping kehtib 31. detsembrini 2021.

Tagasi üles
Back