Leies valminud puhkemajad valiti Inglismaa parimate hulka

Leies toodetud iglumajad on saavutanud Inglismaal suure populaarsuse.

FOTO: Kalle Veesaar

Reisiportaal Host Unusual valis välja kümme Suurbritannia kõige paremat aastaringseks kasutamiseks mõeldud kämpingut ning nende hulgas on ka Iglucrafti Leies toodetud väikemajadega Lydcott Glamping.

Pressiteade vahendab Iglucrafti juhatuse liikme Priit Kallase öeldut, et iglukujulised kämpingud on Ühendkuningriigi puhkajate seas väga hästi vastu võetud. "Juba mitmeid aastaid valitseb Inglismaal trend, et ka puhkus looduse keskel asuvas kämpingus võib olla luksuslik. Glamping (glamuur + kämping) on Suurbritannias väga levinud ja kämpingupidajad on aru saanud, et erilise öömaja eest ollakse valmis rohkem maksma."

Edela-Inglismaal Cornwallis asuv Lydcott Glamping toodigi välja luksuslike väikemajade ja imelise merevaate tõttu. Öö kahele sealses iglumajas maksab 85–130 naelsterlingit. Väikemajad mahutavad kaks kuni neli inimest.

Iglucrafti edule Inglismaal on kaasa aidanud ka see, et Suurbritannia superstaarid David Beckham ja Gordon Ramsay soetasid endale hiljuti selles ettevõttes valminud iglukujulise sauna.

Eestlastest omanikele kuuluv Iglucraft toodab Viljandimaal Leie külas iglukujulisi saunu alates 2014. ja väikemaju alates 2017. aastast. Ettevõte alustas disainsaunade tegemisest, kuid nüüdseks moodustab suurema osa ärist väikemajade müük. Aastas müüakse ligikaudu 100 väikemaja ja 75 sauna ning lähiaastatel on plaanis väikemajade tootmist mitmekordistada. Ettevõtte kliendid asuvad üle kogu maailma, peale Surbritannia näiteks ka Jaapanis, Austraalias, Belgias, Norras ja Saksamaal.

Iglucraft on annab tööd 23 inimesele, 2018. aastal oli ettevõtte käive 1,2 miljonit eurot.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles