Päästeamet soovib omavalitsustelt tormi kohta tagasisidet

Elektrikatkestuste tekkimise peapõhjus olid puud, mis kukkusid elektriliinidele. Pilt on tehtud 27. oktoobril Viljandis.

FOTO: Elmo Riig

Päästeamet saatis Viljandimaa omavalitsustele kirja küsimustega hiljutise tormi kohta.

Päästeameti Lõuna päästekeskuse juhi Margo Klaosi saadetud kirjas on öeldud, et 27. oktoobri torm ja sellega kaasnenud pikaajaline elektrikatkestus avaldasid olulisel määral mõju Lõuna-Eesti elanikele ja igapäevaelule.

"Oleme mitme aasta jooksul teinud ettevalmistusi, kuidas olla hädaolukordadeks valmis. Seni oleme saanud seda kontrollida õppustel ning arutanud seminaridel ja hädaolukorra lahendamise plaanide koostamisel, kuid nüüd saime oma valmisolekut ka reaalses hädaolukorras proovile panna," kirjutas Klaos. Et toimetulekut paremini hinnata ning saadud kogemustest ise õppida ja neid teistega jagada, paluski ta saata Lõuna päästekeskusele tagasisidet edastatud küsimuste alusel.

Küsimustes käsitletakse omavalitsusjuhtidele tormi ja elektrikatkestuste kohta käiva info edastamist, kohaliku elu korraldamist, kriisiabi ja muud sääras. Lõuna päästekeskus ootab omavalitsuste vastuseid 11. novembriks.

27. oktoobril Lõuna-Eestit laastanud torm jättis ainuüksi Viljandimaal elektrita peaaegu 9000 majapidamist. Nende arv küll päev-päevalt vähenes, kuid veel mitu päeva hiljem oli maapiirkondades majapidamisi, mis olid vooluta. Lisaks põhjustas voolukatkestus märkimisväärset kahju paljudele ettevõtetele, kes ei saanud töötada.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles