Linnavalitsus otsib ehitajat

Uue ilme saab ka Vabaduse plats. Praegu seal lasteaiana teeniv ametite maja lammutatakse sootuks maha.

FOTO: Elmo Riig

Viljandi linnavalitsus hakkas otsima ehitajat, kes annaks tuleval suvel uue ilme Vabaduse platsile, Tallinna, Vaksali ja Vana-Vaksali tänavale ning Tasuja puiesteele.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on põhilised ehitustööd planeeritud 2020. aasta aprillist oktoobrini. «Töö kulgeb mitmes etapis ja muu hulgas lammutatakse Vabaduse plats 6 asuv niinimetatud ametite maja. Viljandi keskväljak ja selle ümbrus saavad täiesti uue ilme. Ehitusala ulatub Tartu tänava ristmikust lauluväljaku ja Ugala teatrini,» selgitas linnapea pressiteate vahendusel.

Ehitustööd mõjutavad 2020. aastal oluliselt linna liiklust ja töömaaga piirnevaid ettevõtteid. «Oleme juba mitu korda kohalike ettevõtjatega kohtunud, et oma plaane tutvustada ja ühiselt liikluspiirangutele lahendusi otsida. Teeme seda kindlasti veel ja hoiame ka laiemat avalikkust plaanidega kursis. Lõplik tööde ajakava ja korraldus kinnitatakse siis, kui ehitaja on leitud ja üksikasjalik plaan temaga koos paika pandud. Palun ette ebamugavuste pärast vabandust, kuid suurte ehitustööde juures on need paratamatud. Lähema paarikümne aasta jooksul me Vabaduse platsi uuesti ehitama ei hakka,» ütles Timpson.

Viljandi linnakeskuse ajakohastamist rahastatakse linnaeelarvest ning 2,72 miljoni euroga toetab ehitust Euroopa regionaalarengu fond. Partnerina on kaasatud Viljandi Veevärk.

Vabaduse plats ja sellega külgnevad tänavad uuendatakse ehitusprojekti järgi, mille aluseks on arhitektuuribüroo At Home võistlustöö «Tasa sõuab», mis võitis selleks korraldatud ideekonkursi.

Ehitustööde kohta leiab rohkem infot aadressil www.viljandi.ee/kesklinn2020.

Hankelepingu sõlmimisest huvitatud ettevõtetelt oodatakse pakkumisi 3. detsembriks. Hanke dokumentidega saab tutvuda riigihangete registris.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles