PRIA ootab mesilasperesid registreerima

Mesilasi saab registreerida e-PRIA-s.

FOTO: Elmo Riig

Põllumajanduse registrite ja informatsiooni amet (PRIA) teatab, et käesolevast aastast tuleb mesinikel mesilasperede arv teatada lisaks 1. mai seisule ka 1. novembri seisuga.

"Sügisel talvituma minevate mesilasperede arv on oluline komponent mesindusprogrammi eelarve planeerimises," seisab ameti pressiteates. "Koos kevadise mesilasperede arvuga võimaldab see hinnata mesilasperede talvekadusid ning eelseisva meetootmise perioodi korjeperede arvu."

PRIA registrite osakonna juhataja Kiido Levin põhjendab mesilasperede registreerimise vajadust järgmiselt. "Täpne mesila asukoht ning mesiniku kontaktandmed registris võimaldavad ka mesilasperede paremat kaitset taimekaitsevahendite võimalike kahjustuste eest, sest teave mesilate asukohtadest on põllupidajatele kättesaadav PRIA avalikul veebikaardil. Julgustame kindlasti kõiki mesinikke oma mesilasperesid registreerima, et tagada mee kvaliteet ja mesilasperede turvalisus.“

Mesilasperede arvu teatamiseks on võimalik kasutada e-PRIA-t, aga andmeid võib esitada ka paberil või digiallkirjastatult e-postiga.

Loomade registri postiaadress on Tähe tänav 4, 51010 Tartu ja e-post loomade.register@pria.ee.

Abi saab küsida ka PRIA registrite osakonna infotelefonil 731 2311.

Tagasi üles