Meepealinnale valiti logo

Meepealinn Karksi-Nuia logoks valiti meetilga kujutisel olev linnasiluett ning kroonitud mesilind.

FOTO: Mulgi vald

Viimased kaks aastat on Karksi-Nuia kandnud Eesti meepealinna tiitlit. Nüüd on Mulgi valla korraldatud võistlusel leitud tiitlile vääriline logo. Kavandi autor on Rena Süsta.

Tänavu septembris kirjutas Sakala, et Mulgi vald kuulutas välja konkursi meepealinnale logo leidmiseks. Selle kasutuselevõtmisega loodetakse kujundada Karksi-Nuia kui meepealinna ühtne visuaalne identiteet ning tutvustada ja teadvustada Karksi-Nuiat.

Võistlusele esitati kuus ideekavandit ning valla hindamiskomisjon valis nende seast välja Rena Süsta idee. Võitjat premeeriti 200 euroga.

Mulgi vallavanem Imre Jugomäe sõnul valis komisjon Süsta esitatud kavandi võitjaks üksmeelselt. "Ta eristus, sest logo jutustab kõige parema loo. Lisaks näeb see hea välja," ütles Jugomäe.

Logo kujutab kroonitud peaga mesilast, kelle kehaks on meetilga kujund, milles peegeldub linna siluett. Logo värviks on valitud mesikollane.

Eesti mesinike liidu teatel on Karksi piirkonnas mesindus olnud läbi ajaloo kõrge tasemega, tugevate traditsioonidega ja üks Eesti aktiivsemaid mesinike organiseeritud koostöö ja seltsielu poolest.

Tagasi üles
Back