Tuleviku teekonna Tipneri karikani katkestas Tammeka

Priscilla Õmblus
Lisaks liigamängudele käib Eesti jalgpalliklubidel jaht Evald Tpineri nimelisele karikale. Foto: Kristjan Teedema

Eile õhtul peeti Viljandi kunstmuruväljakul Tipneri karikavõistluste kaheksandikfinaali kohtumine Viljandi Tuleviku ja Tartu Tammeka vahel. Teekonda karikani jätkab Tammeka, kes alistas Tuleviku minimaalse eduga, 1:0.

Tammeka ainsa värava eest seisis 65. minutil hea Tauno Tekko. Selle tabamusega garanteeris Tammeka koha veerandfinaalis, kus on juba FC Flora, Kohtla-Järve Järve II, Võru Helios, Narva Trans, Tallinna Kalev ja Nõmme Kalju. Viimases kaheksandikfinaalis lähevad 16. novembril vastamisi FC Elva ja JK Tabasalu. Veerandfinaalpaarid loositakse uue jalgpallihooaja avamisel veebruaris.

Tulevik on möödunud aastatel Tammekaga lisaks meistriliiga mängudele kohtunud karikavõistlustel: 2017. aastal mängiti karika võitmiseks lausa kahel korral: 2016/2017 kariksarjas jäi Tulevik vastasele veerandfinaalis 0:1 alla lisaajal ning 2017/2018 karikavõistlustel loositi meeskonnad taas kokku, kuid siis suutis Tulevik sama tulemusega Tammeka alistada. 1/32-finaali ainsa värava lõi toona Herol Riiberg.