President alustas Viljandi valla ringreisi 140 lehmaga lauda juurest

Kristiina Liiv
, reporter
Copy
President Kersti Kaljulaid jõudis kell 11 Muraka farmi, kus teda lilledega tervitati.
President Kersti Kaljulaid jõudis kell 11 Muraka farmi, kus teda lilledega tervitati. Foto: Marko Saarm

Neljapäeva ennelõunal alustas Eesti president Kersti Kaljulaid Viljandi vallaga tutvumist Muraka farmist. Ta teeb päeva jooksul ringreisi mööda valda ja lõpetab visiidi õhtul Hemitali koolimajas, kus kohtub valla juhtide ja elanikega.

Presidendi külaskäik algas kell 11 Muraka farmis, kus eelmisel aastal avati uus robotlüpsilaut. Pühapäevase tormi järel pidi ka see laut hakkama saama generaatorite abil, sest elektriühendus kadus. Neli tundi kestnud voolukatkestus möödus ettevõtte jaoks suuremate probleemideta, sest ühe generaatori abil said lehmad lüpstud ning toidetud.

Kersti Kaljulaid tunnistas laudas ringkäiku tehes, et talle meeldis Muraka farm väga ning ta avaldas ka imestust, kui palju eriilmelisi lautasid võib Eestist leida.

Lõuna paiku jätkub külaskäik Kalmetu koolis, kes osales edukalt kiusamisvaba kooli (KIVA) programmis ja sai tänavu aasta kiusuennetaja kooli tiitli. Lõunat sööb riigipea Võrtsjärve põhjakaldal Vaibla külas Viinakingu talus, kus pakutakse kohalikust toorainest valmistatud angerjapraadi ja kohasuppi.

President Kersti Kaljulaid jõudis kell 11 Muraka farmi, kus teda lilledega tervitati.
President Kersti Kaljulaid jõudis kell 11 Muraka farmi, kus teda lilledega tervitati. Foto: Marko Saarm

President oli vallavanem Alar Karu sõnul soovinud tutvuda mõne mittetulundusühinguga, kes tegeleb sotsiaalhoolekandega. Viljandi vallas on selline asutus omavalitsuste liidu koostööna valminud Perekodu koos Jaagu kooliga. Lasteaedadest valis president välja Ramsi lasteaia, mis on Viljandi valla kõige uuem. Seal on ujula ning palju on tehtud laste liikumisvõimaluste heaks.

Külastuspäeva lõpetab kohtumine volikogu liikmete ja vallavanemaga Heimtali põhikoolis. Kell 16.30 istutab president Heimtali mõisaparki tamme ning sinna kutsub vallavanem Alar Karu kõiki huvilisi temaga kohtuma.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles