Mitu elektrita kooli ja lasteaeda jäid suletuks

Halliste lasteaed jäi esmaspäeva hommikul suletuks.

FOTO: Elmo Riig

Viljandimaal on esmaspäeval elektrikatkestuste tõttu suletud mitu kooli ja lasteaeda ning seni pole teada, kui palju õppeasutusi jääb voolupuudumise tõttu suletuks ka teisipäeval.

Mulgi vallas ei saanud esmaspäeva hommikul tööd alustada üks kool ja kaks lasteaeda. Abja-Paluoja lasteaias saadeti lapsed hommikul koju tagasi, ehkki elekter tuli seal kella kaheksa paiku hommikul tagasi.

"Maja oli külm, süüa ei saanud teha," põhjendas vallavanem Imre Jugomäe. Tema sõnul oli kogu Abja-Paluoja pühapäeval elektrita. Pool linna sai neljatunnise pimedas olemise järel pühapäeval kella seitsme ajal õhtul voolu tagasi. Teine pool pidi kannatama hommikuni.

Halliste koolis, lasteaias, kodudes ja ärides polnud elektrit ka esmaspäeva ennelõunal ning lasteaias jäid suletuks nii Halliste kui Õisu rühmad.

Viljandi ja Põhja-Sakala vallas tegeldi kell 11 veel tormikahjude tervikpildi kokkuseadmisega. Teada on, et Põhja-Sakala vallas on suletud näiteks Olustveres asuvad koolid ja lasteaed. Viljandi vallas ei saanud koolivaheaja järel tööd alustada Heimtali kool ning Päikesekiire lasteaias jäid suletuks rühmad Päril ja Pärstis.

Esmaspäeval kella 11 ajal oli Viljandimaal elektrita veel vähemalt 4500 majapidamist.

Tagasi üles
Back