Alanud on üle-eestiline nõude korjandus

Sakala
Copy
Organisatsioon JCI ootab 31. oktoobrini inimesi annetama nõusid, et korraldada 5000 inimesele konverents, millel ühekordseid nõusid ei kasutata.
Organisatsioon JCI ootab 31. oktoobrini inimesi annetama nõusid, et korraldada 5000 inimesele konverents, millel ühekordseid nõusid ei kasutata. Foto: Sander Ilvest

Ettevõtlike noorte organisatsioon JCI on välja kuulutanud üle-eestilise nõude korjanduse, et nende abil võõrustada kuni 5000 inimest enam kui 120 riigist. Korjandusega tahetakse näidata, et suuri konverentse on võimalik korraldada ühekordsete plastnõudeta.

"Ootame kõiki armsaid inimesi, kel on köögikappi jäänud kasutuseta nõud või klaasid, need annetama konverentsile. Üheskoos saaksime näidata tervele maailmale, et suure konverentsi korraldamine ilma ühekordsete nõudeta on uus norm," ütles projekti eestvedaja Kärt Kelgo. Kokku on noortel vaja koguda 5000 taldrikut, klaasi, kahvlit, nuga ja kohvitassi.

JCI maailmakongressi direktori Kai Kuusik-Greenbaumi sõnul on see ambitsioonikas ettevõtmine, kuid on kindel, et sellest saab eeskuju ja mudel nii Eesti kui ka paljudele teistele üritustele maailmas.

Konverentsi korraldajad paluvad kõigil, kel on kodus üle nõusid, mis on kapis juba pikemat aega uut eesmärki oodanud, endast märku anda info@minavastutan.ee või telefonil 5340 5493.

Viimane kuupäev annetamiseks on 31. oktoober.

JCI maailmakongress kestab 4.–8. novembrini Tallinnas, tuues kokku kuni 5000 inimest üle maailma. Konverentsi teeb erakordseks veel fakt, et selle korraldajad on kõik eranditult vabatahtlikud.

Ettevõtlike Noorte Koda ehk JCI on rahvusvaheline võrgustik aktiivsetele inimestele. JCI tegutseb täna rohkem kui sajas maailma riigis. Augustist alates korraldab JCI "Ära joo plasti! Sina vastutad" kampaaniat.

Märksõnad

Tagasi üles