Sisukord
Paberleht
Postimees

Teadlane seisab surmaga silmitsi

4 min lugemist
Kui Martin Malve pole parajasti kusagil luustikke välja kaevamas, mööduvad tema päevad suuremalt jaolt Tartu ülikooli Jakobi tänava õppehoone keldris paiknevas hoidlas. FOTO: Sille Annuk (Tartu Postimees)

Tartu ülikooli luu-uurija Martin Malve suve alguse päevakava nägi ette viit tundi magamist, misjärel tuli autole hääled sisse panna ja kas Rakverre või Tallinna sõita.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Enamasti pidi ta ka samal päeval nende linnade vahet pendeldama, sest korraga tehti päästekaevamisi Rakveres ja Ida-Tallinna keskhaigla juures. Ometi ütleb Malve, et võrreldes 2017. ja 2018. aastaga oli tänavune suvi hoopis rahulikum. «Siis oli kaos,» lausus teadlane, keda muinsuskaitseamet tunnustas hiljuti hea uurija aunimetusega.

Martin Malve on üks esimesi, kelle telefon heliseb, kui mõne ehitusobjekti kaevetööde käigus haukab kopp koos pinnasega välja portsu inimluid või kui on teada, et tööde alla jääb mõni kunagine kalmistu. Siis pole Malvel muud kui vajalikud riistad autosse, mõni kolleeg kaasa ning sõit leiukohta, asugu see mistahes Eesti paigas.

07.08.2020 08.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto