Eestis on taas liikvel tervendamist pakkuvad kelmid

Operatiivsõiduk

FOTO: Elmo Riig

Politsei hoiatab kelmide eest, kes pakuvad eakatele inimestele tervendamist vee ja sularaha õnnistamise teel. Tallinnas langesid selliste kelmide ohvriks 91- ja 84-aastane naine.

Eelmisel nädalal pöördusid politseisse kaks eakat Mustamäe elanikku, kellelt oli suuri rahasummasid välja meelitatud selle aasta septembri lõpus ja oktoobri alguses.

Samasuguseid kuritegusid pandi Eestis toime ka eelmise aasta kevadel ja oktoobris. Toona pakkusid vene keelt kõnelevad naised eakatele naistele Narvas, Kohtla-Järvel ja Tallinnas imelist tervendamist vee õnnistamise teel, kahjud ulatusid tuhandetesse eurodesse.

"Kahjuks on kõige vähem kaitstud need eakad, kellel pole lähedasi, kes saaks oma eakaid sugulasi selliste skeemide eest hoiatada," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo kelmuste ja majanduskuritegude eriasjade uurija Margus Semjonov. "Aga abi on ka osavõtlikest naabritest, tuttavatest ja sotsiaaltöötajatest. Oluline on meeles pidada, et raha on turvalisem hoida pangas."

Uurija toonitas, et mingil juhul ei tohi võõraid inimesi enda juurde koju kutsuda ning kui keegi soovib koju saada jõuga, tuleb appi kutsuda naabrid ja anda juhtunust kohe teada numbril 112.

Politseil on alust arvata, et selliste kelmide ohvreid võib olla rohkem. Seega palutakse inimesi, kes on langenud säärase kelmuse ohvriks, kuid pole politseisse pöördunud, helistada telefonil 112 või pöörduda lähimasse politseijaoskonda.

Tagasi üles
Back