L, 9.12.2023

Iga kuues isikut tõendav dokument tellitakse iseteeninduse kaudu

Üllar Priks
, reporter
Copy
Eesti kodaniku ID-kaart
Eesti kodaniku ID-kaart Foto: Tairo Lutter

Eesti kodanikud on politsei- ja piirivalveameti iseteeninduse kaudu esitanud rohkem kui 82 000 uue isikut tõendava dokumendi taotlust, neist üle 31 000 sel aastal.

Keskmine e-teeninduses taotleja on 31-aastane Tallinna või Harjumaa elanik. Naisi ja mehi on taotlejate seas võrdselt.

Kõige vanem iseteeninduses dokumenti taotlenu oli 103-aastane. "100-aastasi ja vanemaid inimesi, kes taotlesid endale uue dokumendi iseteeninduses, oli seitse," ütles identiteedi ja staatuste büroo valdkonna koordineerija komissar Marit Abram. "Kõige nooremad olid aga seitse päevad vanad lapsed. Enim taotlusi ongi iseteeninduses esitatud alla aastasele lastele dokumendi saamiseks: imikuid on lihtsam pildistada kodus või fotograafi juures kui teeninduses ning ei pea väikese beebiga rahvarohkesse kohta tulema."

Selle aasta augustist saab iseteeninduses lisaks ID-kaardile taotleda Eesti kodanikku passi. "See hoiab kokku nii aega kui ka raha, sest mõlema dokumendi koos taotlemisel on riigilõiv väiksem kui eraldi taotledes," ütles Abram.

15. oktoobriks oli iseteeninduse kaudu esitatud 82 459 taotlust ID-kaardi ja Eesti kodaniku passi saamiseks. Nendest taotlustest 31 392 ehk umbes 40 protsenti on esitatud selle aasta jooksul.

Ligi kolme kuu jooksul, kui iseteeninduses on saanud taotleda Eesti kodaniku passi, kasutas seda võimalust ainult passi taotlemiseks 1748 inimest. 2143 juhul taotleti korraga nii passi kui ID-kaarti.

Iseteeninduskeskkonda saab minna siit.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles