N, 8.12.2022

Muusikud tutvustavad koolides pärimust

Sakala
Muusikud tutvustavad koolides pärimust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üks rahvamuusikutest, kes hakkavad koolides pärimust tutvustama, on Ants Taul.
Üks rahvamuusikutest, kes hakkavad koolides pärimust tutvustama, on Ants Taul. Foto: Elmo Riig

Oktoobri keskpaigast detsembri alguseni korraldab Eesti pärimusmuusika keskus 54 tasuta kontserti Mulgimaa, Virumaa ja Võrumaa koolides, et tutvustada lastele piirkondlikku pärimust. Mulgimaa koolides annavad koolikontserte Anu ja Ants Taul, Võrumaal Lauri Õunapuu ja Meelika Hainsoo ning Ida- ja Lääne-Virumaal Martin Müller, Tõnis Kirsipu ja Taavet Niller.

Eestvedaja Margit Kuhi sõnul on seesugused kontserdid rõõmus koolipäeva täiendus ning samas aitavad need lastel rohkem teada saada oma juurtest ja piirkonnast, kus nad elavad.

«Oleme valinud kontserte andma inimesed, kes armastavad väga oma kandi pärimust ja oskavad nakatada kuulajaid oma pühendumisega. Kõikidel neil on piirkonna ja sealse pärimusega isiklik tugev side, nii oskavad nad rääkida põnevaid jutte, laulda laule ning mängida pärimusmuusikat, mis kõnetab,» rääkis Kuhi ning lisas, et koolide valikusse võeti ka väiksemaid maakoole, kes kontserte raha eest tellida ei jaksa.

«On juhtunud, et mulle helistatakse üle ja küsitakse: «Kas te tõesti tulete tasuta meie kooli – meil on ju ainult 30 õpilast?» Seda ägedam on, et saamegi neile seda rõõmu valmistada ja elamuse pakkuda,» kõneles Kuhi.

Tasuta piirkondliku pärimuse koolikontserte korraldab pärimusmuusika keskus aastast 2009. Kokku on neist aastate jooksul osa saanud rohkem kui 16 500 last.

Kontserdid saavad teoks tänu rahvakultuuri keskuse regionaalse kultuuritegevuse toetusmeetmele.

Märksõnad
Tagasi üles