Mulgid käisid konnasööjate maal veoautode kihutamist kaemas

Olgugi et veoautokross on pigem Eesti ja Baltimaade pärusmaa, võisteldakse ka Prantsusmaal. Siinsed huvilised käisid võistlust kaugemal kaemas.

FOTO: Kalle Allik

Käesoleva aasta mais käis viljandimaalane Andres Allik, kes võistleb veoautokrossis GAZ-53 klassis, Venemaal Rjazanis autokrossil, et tähistada 40 aasta möödumist ajast, kui eestlane viimati seal võistles. Tänavu oktoobris viis spordihuvi entusiastid veelgi kaugemale, seekord küll pealtvaatajate rollis.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Olime seni arvanud, et veoautokrossi sõidetakse Euroopas vaid Balti riikides ja Venemaal. Tegelikkuses korraldatakse selle ala meistrivõistlusi ka Prantsusmaal," rääkis ala entusiast ja pöidlahoidja Kalle Allik. "Et sealsest võistlusest pilti saada, siirdus meie seltskond seekord siis läände. Jälgisime eelmisel nädalavahetusel Saint-Vincent-des-Landese nime kandva linnakese läheduses korraldatavat võistlust," täpsustas ta.

Alliku selgitusel võistledakse Prantsusmaal kolmes masinaklassis: kerged veoautod, veoautod ja super veoautod. "Tehnilistesse üksikasjadesse laskumata võib neid klasse erista kubatuuri järgi," lisas ta.

Tagasi üles