T, 7.02.2023

Omakultuuriakadeemia loengusari alustab hooaega

Sakala
Omakultuuriakadeemia loengusari alustab hooaega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Avaloengu teemal "Kas saab õppida või õpetada rahvakunsti?" peab 15. oktoobril Anu Pink, kutsudes kaasa mõtlema käelise pärandi teemadel.
Avaloengu teemal "Kas saab õppida või õpetada rahvakunsti?" peab 15. oktoobril Anu Pink, kutsudes kaasa mõtlema käelise pärandi teemadel. Foto: Erakogu

Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia eestvedamisel jätkub käesoleval õppeaastal traditsiooniline "Omakultuuriakadeemia" loengusari.


 

Kokkusaamised on oktoobrist detsembrini Viljandis pärimusmuusika aidas. Avaloengu teemal "Kas saab õppida või õpetada rahvakunsti?" peab 15. oktoobril Anu Pink, kutsudes kaasa mõtlema käelise pärandi säilimise ja säilitamise teemadel.

"Omakultuuriakadeemia" loengukursus tutvustab ja arendab eesti kultuurimõtet, keskendudes kultuurikandja tähenduslikule suhtele oma vahetu keskkonnaga. Kursus on avalike loengute vormis ning igal kohtumisel on erinev esineja. Viljandi kultuuriakadeemia ja pärimusmuusika keskuse koostöös teoks saava ettekannete sarja üldteema käesoleval hooajal on "Kuidas õpetada kunste?". Üles astuvad kunstivaldkondades tegutsevad õppejõud ja meistrid, nii tunnustatud korüfeed kui noored radikaalid.

"Omakultuuriakadeemia" kuraator Marko Veissoni sõnul kaasatakse programmi neid, kel soov oma oskusi kunstivaldkonnas edasi anda ning mõtteid vahetada. "Kindlasti ei mahu ühte hooaega kõik väärt õpetajad," ütles Veisson. "Eeskätt aga tahaks esinejatega katta Viljandi kultuuriakadeemias õpetatavad erialad."

15. oktoobril kell 18 algaval avaloengul "Kas saab õppida või õpetada rahvakunsti?" astub üles endisest käsitööõpetajast ettevõtja, toimetaja ja Saara Kirjastuse autor Anu Pink, kes on ellu aidanud üle kahekümne Eesti käsitööraamatu. Ettekanne kutsub kaasa mõtlema käelise pärandi säilimise ja säilitamise teemadel. Mida me peame rahvakunstiks? Kas selle uurimisest ja imetlemisest piisab? Millist rolli mängivad õppeprotsessis inimesed, asjad ja mõttemustrid? Kas raamatutarkus teeb targaks?

Sügisel on kavas kuus loengut. Need on pärimusmuusika aidas 15. ja 29. oktoobril, 5. ja 26. novembril ning 3. ja 17. detsembril kella 18–19.30. Loengutel osalemine on tasuta ning sarja lõppedes on võimalik saada kultuuriakadeemia täiendusõppe tunnistus.

Märksõnad
Tagasi üles