Mulgimaa lipu päev on 12. oktoobril.

FOTO: Marko Saarm

Mulgi kultuuri instituut kutsub kõiki Mulgimaa asutusi ja elanikke heiskama Mulgimaa lipp sel laupäeval, 12. oktoobril.

 

Instituudi juhatuse liige Ave Grenberg ütles, et eelmisel sügisel sel päeval heisati lipp Mustlas Mulgi majaka tipus. Majakas ise oli pidulikult avatud mullu veebruaris.

Nagu Grenberg rääkis, sündis tal hiljem mõte, et Mulgimaa ja selle lipu teadvustamiseks ning väärtustamiseks võiks Mulgimaa lipu päeval selle heisata kõik piirkonna asutused ja kodud. Et 12. oktoober on sedapuhku laupäev, võtavad koolid ja lasteaiad selle ürituse ette eelmisel päeval.

Grenberg kõneles oma mõttest tosinas haridusasutuses ja need lubasid hea meelega selle ideega kaasa minna. «Alustada tulebki lastest,» nentis ta, viidates kohaliku ajaloo talletamise vajalikkusele.

Kui Eesti lippu müüakse paljudes paikades, siis kust on võimalik osta Mulgimaa lippu? Grenberg teadis, et sellest neljapäevast on eri suuruses Mulgimaa lipud saadaval Abja-Paluoja raamatupoes, Mulgi kultuuri instituudis ja Tarvastu käsitöökojas.

Mulgimaa lipp õnnistati 2013. aasta 12. oktoobril Tarvastu kirikus. Tõnno Habichti kujundatud lipu põhivärv on linaõie-sinine ning veel on lipul Mulgi kuuele viitavat musta, valguse värvi valget ja punast, mis kujutab Eestis ainulaadset viie sõlmega kaaruspaela. Viis sõlme tähendavad viit Mulgimaa kihelkonda. Mulgimaa lipu kavandi võistlusele tuli 31 autorilt ühtekokku 61 tööd.