Etnokulpide hääletusest võttis osa rekordarv inimesi

Üllar Priks
, reporter
Copy
Etnokulpe jagatakse 11. korda.
Etnokulpe jagatakse 11. korda. Foto: Elmo Riig

Eile südaöösel lõppenud pärimusmuusika auhinna Etnokulp võitjate väljaselgitamisel osales rekordarv inimesi. Oma hääle andis 3153 inimest. Varasem hääletusrekord pärines 2017. aastast, kui Etnokulpide valimisel ütles oma sõna sekka 2581 inimest. 

Eesti pärimusmuusika keskuse juhataja Tarmo Noormaa sõnul teeb selline hääletanute arvu kasv loomulikult ainult rõõmu. "See näitab, et pärimusmuusika läheb korda järjest suuremale arvule inimestele ja artistidel on lojaalsed fännid, kes hea meelega oma lemmikuid toetavad. Muusikud ise teevad oma asja isuga ja väga kvaliteetselt, see paistab ka väljapoole. Eks seepärast neid ka märgatakse," rääkis Noormaa. 

Etnokulbid jagatakse aasta jooksul parima soorituse teinud muusikutele kätte 4. oktoobri õhtul Viljandis pärimusmuusika aidas lõikuspeol. Kulbid antakse välja seitsmes kategoorias: aasta artist, aasta album, aasta lugu, ehe pärimusmuusika, aasta debüütplaat, aasta muusik ning aasta uusfolkartist. Traditsiooniks saanud kaks erikulpi annavad oma lemmikutele Eesti pärimusmuusika keskus ja Raadio 2. 

Pärimusmuusika lõikuspeol, mis on sel reedel ja laupäeval, esinevad suvisel pärimusmuusika festivalil käinud jutuvestja Tuup Suurbritanniast, märulibänd Dobranotch Venemaalt, noortebändid ning hetke kuumimaid Eesti pärimusmuusika nimed, nende hulgas Puuluup, Duo Ruut, Eesti ETNO ning oma uut albumit esitlev Mandotrio. Spetsiaalselt pärimusmuusika lõikuspeoks valmistub hoogsalt uuenduslik pärimusmuusika kaverbänd 3-4!. Arno Tamm, Ahto Abner, Lauri Kadalipp, Lee Taul ja Mati Tubli lubavad eepilist kontserti, kus nad mängivad muusikat nii Trad.Attack!-ilt kui Vägilastelt, pigistavad roki välja nii VLÜ-st kui Puuluubist, heidavad sekka näpuotsaga Paabelit ja Oorti ning lasevad Untsakate kombel tantsupillil öösse hüüda.

Etnokulpide kätteandmise tseremooniat korraldatakse 11. korda ja seda juhib Tarmo Tiisler. 

Tagasi üles