Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aidas hoitud varandusenatuke pani esiisade insenerimõtte tööle

3 min lugemist
Puusepp Rein Jürimäe katsus avada Mihkli talumuuseumis leiduva eksemplari eeskujul valmistatud lukku. Selle teevad eripäraseks rauast võti ja asjaolu, et luku koda asub teisel pool ust. FOTO: Sille Annuk

Turvauste ja fonolukkudega harjunud inimene võib Eesti Rahva Muuseumi osalussaali üles seatud näitusel «LuKKsus» esiotsa mõistmatult käsi laiutada: näitus peaks ju olema lukkudest, kuid vitriinides on mingid imelikud puust kobakad! Ent just nende kobakatega hoidsid meie esivanemad oma toidutagavara ja muud väärtuslikku võõra vara himustajate kätte sattumast.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Täpsemalt tutvustab näitus kodalukke, mida kasutati juba muinasajal ja millest igaüks on ainulaadne. Näha on ligi 30 kodalukku Eesti Rahva Muuseumi kogudest ning lisaks neile kuraditosinat näituse kuraatori Heidi Solo meisterdatut. Viimati mainituid saab ka oma käega kõlksutada ning uurida, mismoodi need isevärki lukud siis õigupoolest töötavad.

02.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto