Viljandi koolitüdrukud õpivad homme Cleveroni ja Paytailori juhendamisel digitootedisaini

Tarvo Madsen
, Reporter
Copy
Iduettevõtte Paytailor asutajad Mariliis Mia Topp ja Rode Luhaäär
Iduettevõtte Paytailor asutajad Mariliis Mia Topp ja Rode Luhaäär Foto: Erakogu

Viljandi gümnaasiumis koguneb teisipäeval rohkem kui 40 koolitüdrukut, kes võtavad osa IT-töötubadest, mida korraldatakse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kampaania "dIKTeeri oma tulevik" puhul.

Viljandi gümnaasiumis juhendavad keskkoolitüdrukuid tehnoloogiaettevõtetes töötavad noored eeskujud. Häkatoni juhendavad kõrgtehnoloogiliste pakirobotite tootja Cleveron, kellest on kasvanud edukas kohalik tööandja, ning Viljandi juurtega alles kasvufaasis makselahenduste tarkvara looja Paytailor. Töötubade läbiviija ja kampaania "dIKTeeri oma tulevik" projektijuht Vanessa Vorteil sõnas saadetud pressiteates, et töötubadega aidatakse noortel näha IKT maailma mitmekesisust ning gümnasistid saavad asjatundjate juhendamisel erinevaid rolle katsetada.

Teisipäevasel üritusel peab inspiratsioonikõne finantstehnoloogia maailma karjäärivalikutest iduettevõtte Paytailor kaasasutaja Mariliis Mia Topp. Lisaks räägivad noortele Cleveroni tootejuht Rasmus Sillamaa ja sama ettevõtte turunduse projektijuht Reelika Maranik. "Panustame võimaluse korral alati kodukandi robootika- ja infotehnoloogiaarenduse järelkasvu harimisse ning oleks väga tore, kui rohkem tüdrukuid selle valdkonna vastu huvi tunneksid. Mida suurem on keskkoolitüdrukute seas huvi toote- ja tarkvaraarenduse vastu, seda tõenäolisemalt jätkavad nad õppimist IKT valdkonnas," ütles Cleveroni turunduse projektijuht Reelika Maranik.

Keskkoolitüdrukutele mõeldud kampaania "dIKTeeri oma tulevik" eesmärk on innustada noori naisi senisest julgemalt kaaluma digivaldkonna erialadel kõrgkoolides õppimist ja töötamist ning kummutada digivaldkonnas levinud stereotüüpe.

IKT teavituskampaania kestel on 2018. ja 2019. aastal 50 teavitusüritust koolides üle Eesti ja eraldi kümme tüdrukute töötuba koostöös tehnoloogiaettevõtetega. Kampaaniat rahastatakse Euroopa sotsiaalfondi toel.

Kampaania veebileht StartIT (https://startit.ee/) tutvustab infotehnoloogiahuvilistele õppimisvõimalusi ning kirjeldab IKT ameteid. Erialavalikut lihtsustab minisimulaator, mis pakub valikuid nii loovinimesele kui ka tõelisele tehnikahuvilisele.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles