Läti president tuleb piiri peale Mõisaküla uudistama

Egils Levits käis Eestis visiidil 10. juulil.

FOTO: Mihkel Maripuu

Läti president Egils Levits saabub esmaspäeval kella 14 ajal Mõisaküla piiripunkti, kus asub Läti riigi kõige põhjapoolsem punkt. Kohtumisele on kutse saanud Mõisaküla kultuurimaja, muuseumi ja raamatukogu juhataja ning linnapea.

"See kutse ei tulnud mitte Mulgi vallale, vaid Mõisaküla linna esindajatele," selgitas Ervin Tamberg, kes lisaks Mulgi abivallavanema ametile kannab Mõisaküla linnapea tiitlit. Mõisaküla linn on kaks aastat olnud Mulgi valla osa.

Pärast kohtumist sõidavad kõik piiri läheduses paiknevasse tõlkija Rein Sepa kodutallu. Rein Sepp, kelle eluaastad olid 1921–1995, elas Mõisaküla lähedal Läti riigi territooriumil ning tema tõlkis eesti keelde lätlaste rahvuseepose "Karutapja". Tema tõlketööde hulka kuulub veel mitu eepost ja maailma kirjandusklassikasse kuuluvat teost.

Seejärel sõidetakse edasi Ipiku külamajja.

"Eks see kohtumine ole selleks, et tugevadada omavahelisi sõprussuhteid," sõnas Tamberg. Tema sõnul käib Mõisküla, Ipiku ja Ruhja piirkonnas elavate eestlaste ja lätlaste vahel üsna elav suhtlus. Paljud lätlased käivad Eestis poes ja eestlased omakorda Lätis ning Mõisakülas töötab tootmisettevõtetes lätlasi.

Mõisaküla raamatukogus koguneb iga nädal kümmekond inimest, kes õpib läti keelt.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles