Filmiarvustus. Nii sügav kosmosefilm, et selle sisse võib ära kaduda

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
"Ad astra" peategelane on astronaut Roy McBride, keda kehastab Brad Pitt.
"Ad astra" peategelane on astronaut Roy McBride, keda kehastab Brad Pitt. Foto: Forum Cinemas

Kosmos ja Brad Pitt – hetk pärast sellest kombost teadasaamist peaks juba kinosaalis kohad valitud ja maksegi piletite eest kinole laekunud olema. Hoidke oma hobused, nagu öeldakse. Aga midagi nii fenomenaalset ei pruugi filmist "Tähtede poole" tegelikult oodata.

Teisisõnu, kosmosefilmide nautlejatele on märk juba aastaid tagasi maha pandud niisuguste suurepäraste teostega nagu "Tähtedevaheline" ja "Marslane". "Tähtede poole", originaalpealkirjaga "Ad astra" proovib triivida tasemelt ehk esimesena nimetatu poole, ent minu silmis jääb see vahe siiski hoomamatuks.

"Tähtede poole" režissöör on James Gray, kes on teada-tuntud nii mõnegi ulmeka, näiteks "Kadunud linn Z-i" lavastajana. Filmi keskmes on lähitulevikus asetleidev lugu astronaut Roy McBride’ist (Brad Pitt), kes läheb missioonile, päästmaks maailma katastroofist ning leidmaks aastakümneid tagasi kosmosesse ülisalajasele missioonile läinud ja kadunuks jäänud isa (Tommy Lee Jones).

Tagasi üles