Bonifatiuse gild sai vabatahtliku sõbra märgi

Bonifatiuse gildist sai vabatahtliku sõbra märgi omanik.

FOTO: Meeli Küttim

Täna andis rahvastikuminister Riina Solman vabatahtliku sõbra märgi kuuele ühendusele, üks märgi saajatest oli Bonifatiuse gild.

Solman jagas tunnustust külaliikumise Kodukant, tööandjate keskliidu ja Serve The City korraldatud seminaril "Ühenduste ja ettevõtete koostöö vabatahtliku tegevuse edendamisel".

Lisaks Bonifatiuse gildile pälvisid märgi Lõuna-Eesti haigla, Pimedate Ööde filmifestival, mittetulundusühing Lääne-Harju Lasterikkad, Sportlik Eesti, mis korraldab Ironmani võistlusi, ja AIESEC Tartu.

Vabatahtliku sõbra märgis on kvaliteedimärk, millega tunnustatakse vabatahtlike kaasamise head taset ja professionaalsust organisatsioonides. Esimesed märgised jagati 2015. aastal, nüüdseks on vabatahtliku sõbra märgi pälvinud 51 ühendust ja avaliku sektori asutust.

Märgi saajad on näidanud oma head taset ja professionaalsust vabatahtlike kaasajana ning edukalt läbinud Kodukandi arendusprogrammi.

"Vabatahtlike kaasamine annab organisatsioonile ja vabatahtlikule suurt lisaväärtust ja -jõudu," ütles Solman. "Vabatahtliku sõbra märgisega tunnustame organisatsioone, kes mõtlevad vabatahtlike kaasamise hästi läbi ja teevad seda nii, et kõik sellest võidavad. Ka uue kodanikuühiskonna programmi koostamisel peame tähtsaks vabatahtlikke ja nende kaasajaid, mõeldes sellele, kuidas riik seda toetada ja soodustada saab."

Külaliikumise Kodukant vabatahtliku valdkonna juht Eha Paas ütles, et kevadel valminud uuring tõi välja, et vabatahtlike kaasajatel on vaja toetust ja tuge selleks, et protsessi tõhusamalt läbi mõelda ning sättida oma plaanid vabatahtliku tegevuse trendidega kooskõlla.

"Vabatahtliku sõbra märgise arenguprogramm on selleks hea võimalus," lisas ta.

Tagasi üles