Täiendusõppijad ummistasid kultuuriakadeemia saali

Väärikate ülikooli avapäeval kõik huvilised saali ei mahtunud.

FOTO: Piret Aus

Teisipäeval alustas uut hooaega Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeema väärikate ülikool. Kolm aastat tagasi taasavatud Viljandi programm lähtub elukestva õppe põhimõtetest ning on kujunenud ülimenukaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

"Ma pole jõudnud veel andmeid üle kontrollida, kuid pakun, et huvilisi oli kahesaja inimese ringis," ütles esimese koolipäeva kohta väärikate ülikooli programmijuht Piret Aus. "Oli ka neid, kes otsustasid ruumipuuduse tõttu ära minna. Kuid nad lubasid Tartu Ülikooli TV vahendusel loengu järele vaadata."

Kui tudengite puhul on tavaline, et sügisel on kõik loengus kohal ja kevadeks on read hõrenenud, siis väärikate õppijate ärakukkumist pole Aus täheldanud. Küll aga paneb teda mõtlema, kuidas lahendada suure huvi tõttu tekkinud ruuminappuse küsimus. Akadeemia hoonest pole Ausi sõnul kavas lahkuda. Pärnu kolledžis on väärikate ülikoolil 500 osalejat ning loenguid on korraldatud kolmes õpperuumis videosilla abiga. Tõenäoliselt tuleb ka Viljandi kultuuriakadeemias üks ruum juurde otsida, kui tehnilised lahendused seda võimaldavad.

Tagasi üles
Back