Vinguandur on vaid pooltes kodudes, kus see on nõutav
Kolmapäeval kell 16.50 lisatud parandus

Suitsuandur tuleb paigaldada magamistoa ees asuva ruumi lakke. Köögis või vannitoas võib suitsuandur aurude tõttu anda häiret ka siis, kui tulekahju pole, seega sinna pole seda mõtet panna.

FOTO: Aivar Aotäht

Päästeameti statistika näitab, et suitsuandurid on olemas väga suures osas kodudest. Kahjuks ei ole lood kaugeltki nii hästi vingugaasianduritega. Päästeamet rõhutab, et üks seade ei välista teist ja sealjuures on mõlema puhul ülitähtis, et need oleksid õigesti paigaldatud.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Nagu ütles päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe, näitasid päästeameti möödunud aasta uuringu tulemused, et suitsuandur on olemas 88 protsendil peredest.

«Üldiselt on suitsuandurid paigaldatud ka õigesse kohta, samas kipub probleeme olema meelespidamisega, et andur tahab vähemalt kord kuus saada natuke tähelepanu,» rääkis Tähe. «Oleme kodudes näinud kurioossevõitu olukordi. Näiteks oleme sattunud suitsuandurile, mis on lakke keeratud koos pakendiga. Oleme näinud andurit, mille töökorras olekut on testitud välgumihkliga.»

Tagasi üles